تکنولوژیهمه مطالب

نحوه اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ با گوشی موبایل

چگونه اینترنت لپ تاپ را هات اسپات کنیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام اتصال به اینترنت، لپ تاپ به راحتی متصل شود اما نتوانید گوشی خود را به راحتی وصل کنید. اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ با گوشی موبایل راه حل خوبی برای برطرف کردن مشکل عدم اتصال گوشی به اینترنت است.

بعضی از تلفن های همراه از تنظیمات اینترنت لبتاپ استفاده نمی کنند به همین دلیل اینبار در آموزک به شما اشتراک اینترنت لپ تاپ بدون نیاز به نرم افزار را آموزش می دهیم تا به راحتی مشکل خود را برطرف کنید. در این مطلب شما یاد خواهید گرفت که در ویندوز های 10،8،7 و غیره و بدون هیچ نرم افزار جانبی اینترنت لپ تاپ خود را به اشتراک گذارید. این روش برای زمان هایی که در سفر هستید و یا به مهمانی یا جایی دور از منزل هستید و یا تنها از طریق کابل اینترنت دارید، بسیار کاربردی است.

اشتراک اینترنت لپ تاپ به گوشی با اتصال وای فای

1- برای اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ با گوشی موبایل اول از همه مطمئن شوید که وای فای لپ تاپ شما روشن است. سپس یک نوت پد (notepad) باز کنید و دستور زیر را درون آن بنویسید:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=technotraps key=technotraps
netsh wlan start hostednetwork

share اینترنت لپ تاپ به گوشی با اتصال وای فای2- برای هات اسپات اینترنت کامپیوتر نیاز است تا فایل نوت پد را با پسوند bat. ذخیره کنید. برای مثال hotspot.bat که در تصویر می بینید.

هات اسپات اینترنت کامپیوتر

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ با گوشی موبایل بدون نیاز به نرم افزار

3- سپس روی فایل ایجاد شده کلیک راست کرده و گزینه run as administrator را انتخاب کنید تا اجرا شود.

این مطلب رو هم بخونید  بهترین روش تنظیم و تغییر زبان در ویندوز ۱۰

اشتراک اینترنت لبتاب

4- حالا از طریق control panel  یا قسمت اتصال به اینترنت روی دسکتاپ گزینه Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید.

چگونه اینترنت لپ تاپ را هات اسپات کنیم؟

5- حالا اینترنتی که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.

اتصال با گوشی به نت لپ تاپ

6- سپس از مسیر Properties وارد تب Sharing شده و تیک کنار گزینه Allow other network users to connect را بزنید. حالا Wireless network connection 2 را بزنید و ok را انتخاب کنید. به کمک آموزک و تصویر زیر راحت تر می توانید با گوشی به نت لپ تاپ متصل شوید. همچنین اگر به دنبال لوگو هستید می توانید به مطلب آموزش نحوه انتخاب لوگو خوب و مناسب سربزنید.

اتصال به نت لپ تاپ از گوشی

7- حالا به راحتی می توانید در گوشی خود قسمت اتصالات وای فای جستجو کرده و به لپ تاپ خود که “technotraps” نام دارد متصل شوید. پسورد این اتصال وای فای “technotraps” است. به همین راحتی توانستید از طریق وای فای به هات اسپات لپ تاپ خود متصل شوید و اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ با گوشی موبایل انجام خواهد شد.

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

نظر شما درباره اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ با گوشی موبایل چیست؟ آیا راه بهتری می شناسید؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

3 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن