تکنولوژیهمه مطالب

آیا خرید لپ تاپ ارزان اشتباست؟ چه لپ تاپی بخریم؟

همه ما به دنبال بدست آوردن بهترین چیزها با کمترین خرج هستیم. و وقتی پای این موضوع به کامپیوترها میرسه اغلب مردم به شدت به دنبال کامپیوتر یا لپ تاپ ارزان قیمت می روند. شما ممکن مشتاق به خرید رایانه ارزان یا لپ تاپ دست دوم ارزان(استوک) باشید ولی کیفیت پایین آنها به احتمال زیاد درآینده برای شما مشکل ساز خواهند بود. در این مطلب از آموزک ما شرایطی را بررسی می کنیم که لپ تاپ ارزان قیمت درآنها به خوبی عمل کرده و مفید است و شرایطی که درآن رضایت کننده نیست. درپایان این مطلب می توانید تصمیم بگیرید که باید پول بیشتری برای خرید لپ تاپ کنار بگذارید یا خیر.

آیا خرید لپ تاپ ارزان اشتباست؟ چه لپ تاپی بخریم؟

به چه منظوری لپ تاپ می خرید؟

این موضوع شما را شگفت زده نخواهد کرد که مردم به دلایل مختلفی لپ تاپ می خرند. اما بیشترمردم که لپ تاپ ارزان قیمت یا لپ تاپ استوک ارزان می خرند یا پول بیشتری ندارند یا مدلی از لپ تاپ را نمی بینند که بیشتر بیارزد.بنابراین ما ابتدا باید از خودمان بپرسیم که لپ تاپ را برای چه استفاده ای می خریم؟ اگر فقط برای نیازهای پایه و ساده مانند چک کردن ایمیل یا اخبار به آن نیاز دارید یک Chromebook برای شما مناسب خواهد بود.

نقاط ضعف لپ تاپ ارزان قیمت

احتمالا شما به قوی ترین لپ تاپ نیاز ندارید،بلکه خواسته های شما ازیک لپ تاپ بیش ازنیازهای پایه ای است.بیاید با آموزک جنبه هایی ازلپ تاپ های ارزان قیمت که سطحی پایین تر از سطح معمول را دارند بررسی کنیم تا بفهمید پول خود را چگونه خرج می کنید؟

این مطلب رو هم بخونید  آموزش نحوه انتخاب لوگو خوب و مناسب

نقاط ضعف لپ تاپ ارزان قیمت

اگر می خواهید اینترنت لپ تاپ را هات اسپات کنید به پست قبلی آموزک سری بزنید.

صفحه نمایش لپ تاپ ارزان چه فرقی دارد؟

وضوح صفحه نمایش به این است که چه تعداد پیکسل درلحظه نمایش می دهد.برای اطلاعتون 1080 پیکسل 1920×1080 است درصورتی که 4000 پیکسل 2160×4096 می باشد و بیشتر لپ تاپ های ارزان قیمت 768×1366 رانمایش می دهند که چندان جالب نیست. وهرکاری که انجام می دهید از تماشا کردن ویدیو تا ویرایش صفحات گسترده،بر روی این نمایشگرها بدتر به نظرمی رسد.مشکل دیگر آنها سایزشان است،که اگر لپ تاپ خود رابه یک نمایشگرخارجی متصل نکنید،صفحه نمایشگر لپ تاپ شما که تنها 11 اینچ است،جای زیادی برای انجام کارندارد.

صفحه نمایش لپ تاپ ارزان چه فرقی دارد؟

هارد دیسک لپ تاپ ارزان چیست؟

هارد دیسک یا همان hard drive رایانه شما جایی است که اطلاعاتتان درآن ذخیره می شود.در لپ تاپ های ارزان قیمت با دومشکل دراین بخش مواجه ایم.اولین مشکل، فضای دیسک کم است.با وجود اینکه بیشترلپ تاپ های ارزان شامل solid-state drive یا همان ssd به جای هارد درایو یا همان hdd  هستند اما فضا بیشترهمچنان یک معضل است.متوسط فضای لپ تاپ های ارزان قیمت با ssd، سی ودو یا 64 گیگابایت است که بعد از نصب ویندوز تقریبا هیچ فضایی برای استفاده نخواهید داشت! برای فضای بیشتر می توانید یک اکسترنال هارد درایو یا sd کارت بخرید که خود این یک هزینه اضافی خواهد بود.دومین مشکل بزرگ زمانی است که لپ تاپ شما ssd ندارد.غالبا درلپ تاپ های ارزان قیمت hdd ها یافت می شوند که سرعت پردازش کامپیوتر شما را به شدت پایین می آورند.

هارد دیسک لپ تاپ ارزان چیست؟

RAM لپ تاپ های بصرفه

Random access memory یا همون رم،به طور موقت برنامه هارو درکامپیوتر شما اجرا میکنه.بیشتر لپ تاپ های ارزان قیمت در سایت آمازون رم 4 گیگابایتی دارند که احتمالا برای اجرای بیشتربرنامه ها به طور پشت هم کافی نیستند.شما از رم استفاده زیادی می کنید اما رم 8 گیگا بایتی یا بیشتر این امکان را بیشتر برای شما فراهم می کند.پاک کننده های حافظه مانند Clean Mem بی فایده هستند بنابراین انتظار نداشته باشید که ناکافی بودن رم شمارو جبران کنند.

این مطلب رو هم بخونید  جواب بازی خواستگاری ! راه حل همه مرحله های خواستگاری

صفحه لمسی، کیبورد و سایر ویژگی های لپ تاپ ارزان

سه عنصر بالا بزرگترین مشکلات لپ تاپ های ارزان هستند اما عناصر بیشتری برای بررسی کردن وجود دارد.دریک لپ تاپ ارزان(مانند: لپ تاپ استوک ارزان یا لپ تاپ استوک اروپایی) صفحه لمسی ممکن است بسیار کوچک باشد.صفحه کلید دارای طرحی عجیب و دکمه های چسبنده باشد و اسپیکرها دارای ساختار عالی نباشند.باتری ها بخش دیگری هستند که به خاطرکم کردن هزینه ها قربانی می شوند.باتری یک لپ تاپ قابلیت پوشش کامل یک روزه را ندارد بنابراین نیاز است با به کارگیری بعضی ابزارها عمرباتری خود را افزایش دهید.

صفحه لمسی، کیبورد و سایر ویژگی های لپ تاپ ارزان

لپ تاپ ارزان چه کاربردی دارد؟و آیا برای شما مناسب است؟

آموزک جنبه های مختلف و مشکلات لپ تاپ های ارزان را بررسی کرد.اما بهترین راه تصمیم گیری برای خرید لپ تاپ با قیمت پایین (یا خرید لپ تاپ دست دوم یا خرید لپ تاپ استوک)،درنظرگرفتن زمانی است که قراراست پای لپ تاپ خود صرف کنید.اگر شما فقط درحد بیست دقیقه برای چک کردن ایمیل خود و گردش در سایت ها، از لپ تاپ خود استفاده می کنید، خرید لپ تاپ ارزان را به شما توصیه می کنیم. اما خرج کردن کمی پول بیشتر برای خرید لپ تاپی که کل روز درگیر است غیرمنطقی به نظر نمی رسد.

لپ تاپ ارزان چه کاربردی دارد؟و آیا برای شما مناسب است؟

اما امکانات آخرین آپدیت ویندوز 10 چیست؟ در آموزک بخوانید.

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

درنهایت امیدواریم کمکی برای پیداکردن قیمت لپ تاپ مناسب خود به شما کرده باشیم وبرای مثال بتوانید بین خرید لپ تاپ ایسوس یا برندی دیگر تصمیم نهایی را بگیرید و سوال های ساده شما مثل : لپ تاپ استوک چیست؟ و … را پاسخ داده باشیم.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش بهترین روش جستجوی تصاویر یا جستجوی معکوس تصویر در گوگل

ازهمراهی تون با آموزک سپاسگزاریم!

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن