تکنولوژیهمه مطالب

روش تشخیص و پیداکردن دوربین مخفی در منزل و محل کار با گوشی

آیا به دلایلی به شریک زندگی یا کارمندان خود مشکوک شده‌اید؟ آیا احساس می‌کنید شخصی شما را با دوربین مخفی زیرنظر دارد؟ فقط کافیست روش‌های کشف دوربین مخفی را بدانید، تا حقیقت را دریابید. خوشبختانه، appهایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا با گوشی هوشمند خود دوربین‌های مخفی را کشف کنید. آماده کشف دوربین‌های مخفی هستید؟ ما در آموزک به شما یاد می‌دهیم تا دوربین‌های مخفی مداربسته را با گوشی هوشمند اندروید یا آیفون تشخیص دهید.

بهترین روش پیدا کردن دوربین‌های مخفی با گوشی موبایل

شخصی شما را زیرنظر دارد. این امر در دوران کنونی انکارناپذیر است. هیچ چیز به اندازه اینکه شخصی شما را واقعاً تمام مدت با دوربین‌های مخفی و  شنود زیر نظر داشته باشد موی را بر تن سیخ نمی‌کند. در کمال تعجب در طی سالیان ما به وجود دوربین‌های مداربسته و امنیتی و این قبیل دوربین‌ها عادت نموده‌ایم.

اما نظرتان درباره وجود این دوربین‌ها در منزل خودتان چیست؟ آیا با وجود دوربین‌های مداربسته در محل کار، اتاقک‌های عکاسی، حمام و یا اتاق پروها احساس راحتی می‌کنید؟ یا به طور معمول انتظار دارید که در این مکان‌ها دوربینی نباشد که تمام حرکات شما را زیر نظر بگیرد؟بدون آگاهی قبلی از وجود این دوربین‌های مداربسته، اگر بدانید که حرکات و اعمال شما ضبط می‌شود و مورد قضاوت قرار می‌گیرد، چه حسی خواهید داشت؟

این فضولی‌ها اغلب توسط دوربین‌های امنیتی حرفه‌ایی یا دوربین‌های سفارشی صورت می‌گیرد. حتی می‌توان با استفاده از Raspberry Pi دوربین‌های امنیتی اختصاصی ساخت. یا از گوشی‌های هوشمند یا تبلت برای زیرنظر گرفتن‌های مخفیانه استفاده نمود.

بهترین روش پیدا کردن دوربین‌های مخفی با گوشی موبایل

با گوشی‌های هوشمند می‌توان دوربین‌های مخفی را کشف نمود.

اگرچه این امر کاملاً شبیه فیلم‌های جیمزباند به نظر می‌رسد، اما علاوه بر ابزارهای ۰۰۷ می‌توان با استفاده از گوشی‌های هوشمند نیز دروربین‌های پنهان شده را پیدا نمود. به طور کلی، دو روش عمده برای تشخیص و پیدا کردن دوربین‌های مخفی وجود دارد.

این مطلب رو هم بخونید  جواب بازی خان باجی! راه حل همه مرحله های خان باجی

دانلود نرم‌افزار دوربین‌ یاب اندروید و آیفون

نخستین روش استفاده از گوشی هوشمند برای کشف میدان مغناطیسی می‌باشد. فقط کافیست app یا برنامه‌ دوربین‌یاب را نصب و گوشی خود را در اطراف مکانی که مشکوک به نصب دوربین مخفی هستید، بچرخانید، اگر میدان مغناطیسی قوی را نشان داد، مطمئن باشید درون دیوارها یا اشیاء آن مکان دوربینی پنهان شده است.

روش دیگری که گوشی‌های ‌هوشمند می‌توانند به کشف دوربین مخفی کمک کنند، انعکاس نور از لنز دوربین پنهان شده است. اگرچه این روش کاملاً قابل اعتماد نیست، اما ارزش امتحان کردن را دارد.

دانلود نرم‌افزار دوربین‌ یاب اندروید و آیفون

استفاده از گوشی‌های هوشمند اندروید و ios برای کشف دوربین مخفی

برنامه‌ها یا appهای متعددی در این زمینه برای اندروید و آیفون، در بازار و اپ استور وجود دارد. برای آیفون دوربین‌یاب برنامه آیفون حرفه‌ایی یا  ” Hidden Camera Detector” را می‌توانید نصب کنید. در عین حال، سیستم اندروید نیز دارای نرم‌افزار دوربین‌یاب می‌باشد. این برنامه‌ها اغلب می‌توانند لنزهای مرئی را نیز کشف کنند.

استفاده از گوشی‌های هوشمند اندروید و ios برای کشف دوربین مخفی

به یاد داشته باشید که گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند. به عنوان مثال اگر دوربینی مجهز به مادون قرمز دارید، می‌توانید دوربین‌های مخفی را بیابید، البته ابزارهای ارزان‌ قیمت که از شبکه‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند نیز می‌توانند به خوبی لیستی از ابزارهای Wi-Fi نزدیک منزل شما را به نمایش بگذارند.

اگر فوق‌العاده نگران هستید، می‌توانید از ابزارهایی که با امواج رادیویی کار می‌کنند، استفاده کنید که قابلیت خوانش سیگنال‌های پراکنده را دارند. در آموزک می‌توانید نرم‌افزار دوربین‌یاب اندروید و نرم‌افزار دوربین‌یاب آیفون را دانلود کنید.

همچنین می‌توانید نرم‌افزار دوربین‌یاب و دوربین‌‌های جاسوسی را با برنامه ویژه اندروید در آموزک بیابید. در صورت انتخاب هر یک از نرم‌افزارها می‌توانید دوربین و دستگاه شنود، شاید حتی کامپیوترهای مخفی شده را پیدا کنید.دانلود نرم‌افزار دوربین‌ یاب اندروید و آیفون

 

چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم؟

اگر مسائل امنیتی برای شما اهمیت دارد حتما سری به مطلب گواهینامه SSL رایگان در آموزک بزنید. با نصب هر یک از نرم‌افزارهای ویژه کشف دوربین مخفی قابلیت کشف دستگاه شنود برایتان مهیا می‌شود. همه این نرم‌افزارها کم‌و بیش به شیوه‌ایی یکسان عمل می‌کنند: دوربین یا دیگر ابزارهای مخفی شده در اطرافتان نمایش داده می‌شوند و به شما نشان می‌دهند در کجا قرار دارند.

این مطلب رو هم بخونید  رفع مشکل دوربین و ذخیره ساز داهوا (رپورتاژ آگهی)

به عنوان مثال، می‌خواهیم از یک دوربین‌یاب استفاده نمائیم. پس از بارگذاری برنامه آماده می‌شود، اگر گوشی هوشمند در مجاورت دوربین مخفی قرار گیرد، چراغی قرمز روی گوشی نمایان می‌شود.

علائم وجود شنود در منزل

اسکنر نیز در نزدیکی انواع دوربین‌های مخفی روشن می‌شود، بنابراین به عددی که در وسط صفحه نمایش ظاهر می‌شود دقت کنید. هنگامی که دوربین یا شنودی کشف شود این عدد بالاتر از ۱۰۰ خواهد بود.

برای افزایش خاصیت جادویی کشف دوربین، ردیاب‌های دوربین‌ مخفی گزینه مادون قرمز را ارائه کرده‌اند که با آن می‌توان دوربین‌هایی که تا کنون از چشم شما پنهان بوده را بیابند. بدین منظور گوشی هوشمند را به سوی مکان احتمالی وجود دوربین نگه دارید و منتظر صفحه سفید روشن بمانید. صفحه سفید نمایانگر وجود دوربین مخفی است.

دوربین‌یاب حرفه‌ایی

توجه داشته باشید که پیش از به کار بردن این برنامه باید بدانید که در اتاق از چه نوع تکنولوژیی‌هایی استفاده شده است. تلویزیون‌ها، کامپیوترها، دستگاه‌های هوشمند و سخت‌افزارهای دیگر می‌توانند موجب اختلال در ردیابی شوند.

با این وجود، اگر گوشی را به درستی نگه دارید به ردیابی کمک می‌شود. شاید ابتدا تصور کنید که صاف نگه داشتن گوشی(همچون کنترل تلویزیون) نتیجه بهتری دربر خواهد داشت. حال آنکه سنسورهای جای گرفته در گوشی شما تعیین می‌کنند گوشی در چه حالتی باشد. کمی تمرین در این زمینه کمک می‌کند تا بهترین زاویه را بیابید.

اگر همچنان با مشکل مواجه بودید، قاب گوشی خود را دربیاورید. برخی قاب‌ها از موادی ساخته شده‌اند که هم سیگنال را مسدود می‌کنند و هم در عملکرد تشعشعات اختلال ایجاد می‌کنند. خارج کردن قاب گوشی نتیجه‌ایی سریعتر و دقیق‌تر دربر خواهد داشت.

این مطلب رو هم بخونید  حل مشکل پیدا نشدن هات اسپات آیفون در iOS

دوربین‌یاب حرفه‌ایی

پس از یافتن دوربین مخفی چه باید کرد؟

فرض بر این است که دوربین‌های مداربسته مخفی بدون آگاهی شما در حال جاسوسی هستند. پس چه باید کرد؟ قطعاً باید مراتب را به مقامات مسئول گزارش دهید، اما شاید بخواهید خودتان هم اقدامی نمائید. البته این مسئله را به خاطر داشته باشید به محض اینکه اقدامی نمائید، افرادی که دوربین را کار گذاشته‌اند نیز متوجه می‌شوند شما دوربین مخفی را یافته‌اید. در ضمن اگر حس میکنید سیم کارت شما هک شده است به مطالب قبلی و روش جلوگیری از هک سیم کارت همراه اول ، ایرانسل ، رایتل و.. سر بزنید.

مکان‌های نصب دوربین مخفی

اما اگر مصمم هستید و برایتان مهم نیست که دیده شوید، باید از چیزهایی همچون نوارچسب رنگی یا موم چسبناک برای پوشاندن لنز استفاده کنید و یا زاویه لنز دوربین را به سمت نامعلومی(مثلاً سقف) بچرخانید. احتمالاً مخفی شدن از دوربین‌هایی که در نقاط بسیار بالا همچون لامپ یا ردیاب‌های دود نصب شده‌اند، بسیار دشوار است.

البته فراموش نکنید که این نکات برای همه قابل اجراست و ممکن است بر علیه شما به کار رود. به عنوان مثال، هنگامی که بخواهید از دوربین مخفی برای مچگیری از پرستار فرزندتان استفاده کنید!

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

در مجموع با اینکه دوربین های مداربسته سبب میشود که افراد رفتارهای مناسبی در اجتماع داشته باشند و در کنار آن در وقت و هزینه نیز صرفه جویی شود اما اگر اینکار بدون اجازه و اطلاع شما انجام گیرد عملی ناپسندیده و نقص حریم شخصی است.با استفاده از روش های گفته شده دوربین هایی که به صورت مخفیانه در حریم شخصی شما نصب شده اند را شکار کنید و سریعا این موضوع را با پلیس در میان بگذارید. ما در آموزک منتظر تجربیات و نظرات شما هستیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن