تکنولوژیهمه مطالب

آموزش کامل نحوه استفاده از وای فای رایگان

استفاده از وای فای قطعا ارزان نیست اما راه هایی برای پیدا کردن وای فای مجانی وجود دارد. مهم نیست در کجا هستید، شما می توانید با آموزک روش های اتصال به وای فای بدون رمز و خطر وصل شدن به شبکه های وای فای رایگان را بیاموزید. به یاد داشته باشید که وای فای رایگان عمومی همیشه مسائل امنیتی را در پیش دارد و امکان هک وای فای نیزدر این مورد بیشتر می شود. آموزک به شما می آموزد تا چگونه از اطلاعات شخصی خود در هنگام استفاده از برنامه وای فای رایگان، محافظت کنید. در بیشتر مواقع نیز برنامه وای فای مجانی، کند و اذیت کننده است.

استفاده از وای فای رایگان هتل ها و مراکز

چگونه از وای فای دیگران استفاده کنیم؟ جواب آسان است. امروزه بیشتر مردم برای استفاده از وای فای مجا نی به کافی شاپ ها می روند. همچنین بعضی دیگر از مکان ها همچون موزه، باشگاه، کتابخانه و … نیز ممکن است وای فای رایگان داشته باشد. برای پیدا کردن وای فای رایگان، آموزک لیستی را برای شما آماده کرده است و شما می توانید مراکزی که وای فای مجانی دارند را با روش های زیر پیدا کنید.

استفاده از وای فای رایگان هتل ها و مراکز

استفاده از برنامه های پیدا کننده وای فای رایگان (Wi-Fi Hotspot Finders)

برای پیدا کردن مراکزی که وای فای مجانی ارائه می دهند، می توانید از یکی از برنامه های زیر استفاده نمایید.

برنامه ی مکان های دارای وای فای مجانی (WiFi Free Spot)

این برنامه وای فای رایگان آمریکا، اروپا، استرالیا، کانادا، آمریکای مرکزی و جنوبی، خاورمیانه، آفریقا و آسیا را نشان می دهد. در واقع، مکان ها بر اساس کشور، ایالت و شهر تقسیم شده اند و شامل کتابخانه ها، هتل ها، رستوران ها و سیستم های حمل و نقلی که وای فای رایگان ارائه می دهند، هستند.

این مطلب رو هم بخونید  ۵ روش برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون

نقشه ی وای فای رایگان (WiFi Map)

شما همچنین می توانید از برنامه هایی که نقشه ی وای فای مجانی را نشان می دهد بر روی گوشی خود استفاده کنید. این برنامه ها برای گوشی های اندورید و آی او اس موجود بوده و بیش از 100 میلیون مکان با اینترنت وای فای رایگان آمریکا، اروپا، آسیا، استرالیا، خاورمیانه و آفریقا با وای فای رایگان را شامل می شود. مکان هایی که برای مشتریان پسورد و یا رمز دارند نیز این برنامه ها پسورد را به شما نشان می دهد. مکان های بدون رمز وای فای در 2.5 مایلی شما را نیز به شما نشان می دهد. اگر شما در این برنامه های دانلود وای فای عضو باشید، می توانید بدون اینترنت نیز مکان های دارای وای فای رایگان را شناسایی کنید.

وای فای مجانی

برنامه وای فای پرو (WeFiPro)

اگر به دنبال امکانات بیشتر هستید، برنامه ی وای فای پرو را دانلود کنید. این برنامه علاوه بر نشان دادن مکان های دارای وای فای مجانی، شما را به سریع ترین وای فای در نزدیکی شما متصل می کند. این مورد برای استفاده از وای فای همسایه مناسب است.

برنامه وای فای پرو (WeFiPro)

استفاده از وای فای رایگان فرودگاه ها و هواپیماها

وای فای های فرودگاه بدون رمز و یا رمزدار هستند. گرچه سرعتشان خوب نیست اما از بدون وای فای ماندن بهتر است. راه هایی نیز برای دسترسی به وای فای های رمز دار وجود دارد که آموزک در زیر بیان کرده است:
وای فاکس (WiFox): این اپلیکیشن غیر رایگان و نسخه ی رایگان دارد. با این برنامه می توانید پسورد و یا رمز وای فای های هواپیما و فرودگاه را داشته باشید. برای این کار، گزینه ی هواپیما یا فرودگاه را انتخاب کرده و لیست پسوردها را ببینید. نسخه ی غیر رایگان این برنامه، قابلیت استفاده ی آفلاین ( بدون وصل شدن به اینترنت) را نیز دارد.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش نحوه تایپ به صورت مورس کد در گوشی آیفون و اندروید

استفاده از وای فای رایگان فرودگاه ها و هواپیماها
وای فای خطوط هواپیمایی: همیشه در هنگام سفر به وای فای رایگانی که ارائه می دهند دقت کنید زیرا هزینه ای که از قبل برای وای فای از شما می گیرند، ممکن است ارزشش را نداشته باشد. برای مثال، بعضی خطوط هواپیمایی فقط استفاده از برنامه های پیغام رسان مانند واتس اپ و آی مسیج را می دهند.

وای فای خطوط هواپیمایی

وای فای رایگان در شهر و کشور

بعضی جوامع، می توانند از اینترنت رایگان در سطح شهر استفاده کنند که البته هزینه ی آن بر روی مالیات آنها می آید. اگر به کشور دیگری سفر می کنید، می توانید از طریق وبسایت آن کشور، مکان های وای فای مجانی را پیدا کنید مانند کتابخانه. این مکان ها معمولا بدون رمز می باشند.

وای فای رایگان از طریق ISP گوشی و شبکه سیم کارت شما

در کشور آمریکا، گوشی های وای فای در اختیار شما قرار می دهند که البته به صورت ماهیانه باید مبلغی پرداخت شود.

استفاده از وای فای رایگان

جایگزین وای فای مجانی

اگر در نزدیکی خود اینترنت رایگان پیدا نمی کنید، می توانید گوشی خود را به وای فای تبدیل کنید. البته باید به محدودیت داده در اینترنت گوشی خود دقت کنید. در حالت کلی، می توانید از وای فای رایگان همراه اول یا ایرانسل نیز استفاده کرده و گوشی خود را به وای فای تبدیل کرده و از کامپیوتر و گوشی دیگری نیز به آن متصل شوید.

استفاده از وای فای رایگان

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

آیا شما از خطر وصل شدن به شبکه های وای فای رایگان مطلع هستید؟ یا از وای فای مجانی استفاده می کنید؟ نظر و پیشنهاد خود را برای ما بنویسید.

این مطلب رو هم بخونید  کم حجم ترین، سریع ترین، پرطرفدارترین و بهترین برنامه های اندروید
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن