تکنولوژیهمه مطالب

نحوه تماس با شماره خصوصی و گرفتن شماره ناشناس

با دریافت تماس از یک شماره خصوصی،احساس ناخوشایندی به آدم دست می دهد.سوالاتی ازقبیل اینکه این شماره خصوصی از کجاست؟،شماره خصوصی مال کجاست؟ یا نحوه تماس با شماره خصوصی چیست؟ به ذهن آدم می رسد. آموزک امروز نحوه تماس با شماره خصوصی را برای شما توضیح می دهد.

نحوه تماس با شماره خصوصی به صورت رایگان با 69*

How to Call Back a Private Number

نحوه تماس با شماره خصوصی به صورت رایگان با 69*

چون مراجع قانونی اجازه تماس به صورت شماره خصوصی را می دهند،شرکت های تلفن هم سرویسی به اسم Last Call Return یا همان بازگشت آخرین تماس را ایجادکرده اند که به طور اتوماتیک با آخرین شماره ای که با شما تماس گرفته است،تماس می گیرد جدا ازاینکه آن شماره private number باشد یا نباشد.این سرویس رایگان است، برای فعالسازی آن 69* را بگیرید.البته این کد برای خطوط ثابت است و برای تلفن همراه باید از کد 69# استفاده کنید.

این روش یک سری مشکلات دارد وبسیاری ازآنها به این بستگی دارند که شما ازچه سرویس تلفنی استفاده می کنید. برای مثال، بعضی سرویس ها با گرفتن این کد شماره اصلی را که با شما تماس گرفته ارائه می دهند و بعضی دیگر شما را به سادگی به شماره خصوصی متصل می کنند بدون دادن شماره اصلی! اگرچه 69* ممکن است در همه ی تلفن های همراه کارنکند بعضی مواقع فعال شدنش هم تا 30 دقیقه به طول می انجامد.

اخطار: استفاده از 69* ممکن است مشکل شمارا بدترکند.برخی ازاین تماس های مسدود شده درواقع از طرف تماس گیرندگان خودکار هستند که تلاش می کنند شماره شما را فعال کنند و به بقیه بفروشند. تماس گرفتن شما با آنها،موجب می شود که خط شما برای آنها فعال باشد.

ارائه دهنده ی خدمات تلفن شما یک لیست کامل از تمامی تماس های ورودی و خروجی شما دارد که شما می توانید با وارد شدن به حساب کاربری خود به این لیست دست پیدا کنید. بعضی مواقع حتی شماره های خصوصی هم به طورقابل تشخیصی در این لیست هستند.

این مطلب رو هم بخونید  چهار روش تعویض باتری مک بوک

 تماس به صورت private number

نکته: طول تماس های ثبت شده برای هرحامل تلفن متفاوت است.معمولا این تماس ها ازیک تا هفت سال نگه داری می شوند ومی تواند درتحقیقات جنایی مورد استفاده قرارگیرند.

پیداکردن شماره با Reverse Number Lookup

اگرتوانستید شماره را پیداکنید از phone reverse lookup استفاده کنید و با سرچ کردن شماره در گوگل، فیسبوک ویا صفحات زرد، ببینید که این شماره خط ثابت است یا تلفن همراه و یا محلی که تلفن ثبت شده است را بیابید.

توجه: ممکن است شما برای اطلاعات ذکرشده ملزم به پرداخت مبلغی شوید و اگر اطلاعات موردنظر برایتان یافت نشد، این مبلغ به شما بازگردانده می شود.

 شماره خصوصی مال کجاست

استفاده از سرویسی برای unblock کردن شماره های خصوصی

شما می توانید با پرداخت مبلغی سرویس TrapCall را فعال کرده و شماره های خصوصی را آنبلاک کنید.TrapCall ابزاری است که برای آزادکردن تماس گیرندگان خصوصی یا شماره های مسدود شده استفاده می شود و می تواند شماره ی آنها و اسمی که تلفن به نام آن ثبت شده فراهم کند. این سرویس همچنین می تواند آدرس آنها را بیابد و یک بلک لیست را برای تماس های آتی آنها برایتان فراهم کند. TrapCall از Google Play Store و Apple Store (برای تماس با شماره جعلی ios) قابل دانلود است.

 نحوه تماس با شماره private

فعال کردن Call Trace برای آنبلاک کردن تماس گیرندگان خصوصی

بعضی از ارائه دهندگان خدمات تلفنی، سرویس ردیابی تماس رابا هدف خاتمه دادن به تماس های ناخواسته،ارائه می دهند.دربیشتر موارد شما می توانید با شماره گیری 57* یا 57# این سرویس را فعال کنید. بعضی ارائه دهندگان این سرویس را به طورمجانی دارند و بعضی هم ماهانه مبلغ کمی برای فعالسازی آن دریافت می کنند.

نکته: سرویس Call Trace ممکن است برای گوشی های تلفن همراه در دسترس نباشد.

ویدیو آموزش روش افتادن شماره خصوصی

 

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

امیدواریم از این مطلب آموزک هم نهایت استفاده را برده باشید و دیگه با افتادن شماره خصوصی روی تلفن همراهتون احساس ناخوشایندی نداشته باشید!

این مطلب رو هم بخونید  بهترین روش تنظیم و تغییر زبان در ویندوز ۱۰
برچسب ها
نمایش بیشتر

31 دیدگاه

 1. سلام.وای یه شماره باهام تماس گرفت نوشته بود شماره خصوصی دوبار زنگ زد واینکه اسم و فامیلم رو هم گفت از یه شخصی میخاست اطلاعات جمع کنه.گفت که میشناسیدش یانه منم گفتم نه.. .واقعا میتونه از اگاهی باشه؟یا سرکاریه.لطفا جواب بدین

 2. اگه گوشی بزنه شماره خصوصی برای حفاظت سپاه
  به من زنگ زدن خیلی ترسیدم از حفاظت سپاه بود که متاسفانه اختار دادن بهم
  جدی بگیرید شماره های خصوصیو مخصوصا اونا که تو مجازی فعالن

 3. سلام خسته نباشید امروز یه پروایت نامبر با من تماس گرفت لطفا کسی میدونه چ اداره ای میتونه باشه؟ تااومدم تلفنو بردارم قطع شد و هرچی میکنم نمیتونم باهاش بگیرم لطفا راهنمایی کنید.

 4. سلام من توی پاییز ۲ سال پیش تو گوشی مادرم یه شماره با پیش شماره ایران بود شماره هم این بود +۹۸ ۰۹۱۶۲۴۶۷۸ این بود بعد وقتی جواب دیادیم ددیدم که یه پیام صوتی از مخابرات برامون پخش شد بعد تو وصط های اون پیام صوتی یه دفعه تماس قطع شد کسی میدونه دلیل تماس گرفتن این شماره چیه یعنی مخابرات با من تماس گرفته یا یه فردی که کارمند مخابراته یه پیام صوتی تو تماس گذاشته یکی بگه ماجرای زنگ زدن مخابرات چیه یا یه شماره از ساکنین یکی از شهر های خوزستان که خودش یه شماره مجازی ساخته و یه ویس میل رو شماره گذاشته
  یکی بگه من خیلی از این ماجرا ترسیدم لطفا کسی بگه تو گذشته این ماجرا رو داشته

 5. یک شماره خصوصی با من تماس گرفته ساعت نه شب دیرو و الان 17ساعت گذاشته اگه از ادارلت دولتی باشه برای دومین بار چند ساعت بعد تماس اول تماس میگیرند؟و اینکه ممکنه اشتباه شده باشه چون من جرمی مرتکب نشدم.

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن