همه مطالب

جای تاتو: چگونه محل مناسب تاتو انتخاب کنیم؟

انتخاب جای مناسب تاتو و اینکه چه طرحی از تاتو برای همیشه بر روی پوستتان بماند، مسئله ی بسیار مهمی است. پس از انتخاب طرح تاتو مورد نظرتان، زمان انتخاب محل مناسب تاتو می باشد. نحوه ی انتخاب محل تاتو به فاکتورهای مختلفی همچون زیبایی شناسی، میزان دیده شدن تاتو و آستانه ی تحمل درد برای تاتو بستگی دارد. امروز با آموزک همراه باشید تا محل مناسب تتو رو انتخاب کنید. اما کجا تتو کنیم؟

نحوه انتخاب محل تاتو

نحوه انتخاب محل مناسب تاتو از نظر زیبایی شناسی

قبلا آموزش نحوه قرار دادن لنز را در آموزک کامل دادیم و اینبار نوبت انتخاب جای خوب خالکوبی است. مراحل زیر را دنبال کنید تا یک محل مناسب برای تاتو خود پیدا کنید:

1- بدن خود را همچون بوم نقاشی به بخش های مختلفی تقسیم کنید که از طریق مفاصل به هم وصل شده اند. از این طریق می توانید بهترین طرح را برای بخش مورد نظرتان انتخاب کنید.

انتخاب جای تاتو

2- طرح های بزرگ و پر جزئیات را بهتر است برای بخش های بزرگ تر بدنتان قرار دهید، از جمله ی این طرح ها می توان به نقاشی چهره و یا شخصیت ها اشاره کرد.

نحوه انتخاب محل تاتو

3- طرح های کوچک تاتو را نیز بهتر است بر روی بخش های کوچک تر بدنتان انتخاب کنید. برای مثال می توانید بر روی مچ دست، کناره ی گوش، دور انگشت و یا پشت گردن را در نظر بگیرید.

جای تاتو: چگونه محل مناسب تاتو انتخاب کنیم؟

4- اگر از قبل طرح تاتو را مد نظر دارید، بسته به نوع طرحتان که می تواند طرح تاتو مردانه، طرح تاتو دخترانه، طرح تاتو نوشته و یا خالکوبی با معنی باشد، محل مناسب تاتو را انتخاب نمایید. برای مثال، اگر طرح تاتوی شما بلند و باریک است، داخل بازو و یا روی ستون فقرات محل مناسبی می تواند باشد.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش انصراف و لغو عضویت از دریافت ایمیل یک آدرس در جیمیل ، یاهو و..

طرح تاتو

5- هرگز بخش بزرگی از بدنتان را برای یک تاتوی کوچک قرار ندهید. به عنوان مثال، اگر نماد کوچکی در وسط تیغه شانه تان تاتو کنید، بعدا نمی توانید یک خالکوبی بزرگتر در آنجا داشته باشید مگر اینکه این نماد را در طرح تاتوی جدیدتان قرار دهید.

طرح تاتو مردانه

6- محلی را برای تاتو انتخاب کنید که پس از گذشت رمان و بالا رفتن سنتان، آن را دوست داشته باشید. هنگامی که به دنبال محل مناسب تاتو هستید، در مورد تغییرات بدنی تان درسنین مختلف نیز فکر کنید. آیا همیشه دوست دارید که تاتوی مورد نظرتان در آن مکان خاص باشد؟ در نتیجه باید به روند سنتان در 30، 40، 50 و +60 سالگی نیز توجه کنید. همچنین از نظر تغییرات وزنی، امکان جمع شدن چربی در پشت بازویتان بسیار کمتر از روی شکمتان است.

نحوه انتخاب جای تاتو بر اساس میزان دیده شدن

زدن تتوی خوب اعتماد به نفس بالایی می خواهد پس 10 روش پیشنهادی جذب اعتماد به نفس در آموزک را بخوانید. بعضی از مردم دوست دارند که تاتوی خود را بتوانند مداوم ببینند و بعضی دیگر ترجیح می دهند کمتر و از طریق آینه به آن نگاه کنند. همچنین انتخای محل مناسب تاتوی شما می تواند بر این اساس باشد که دوست دارید مردم همیشه آن را ببینند و یا بتوانید با لباس آن را در بعضی مواقع بپوشانید. برای مثال تاتو بر روی بازو را می توانید با لباس آستین دار بپوشانید.

نور آفتاب با گذشت زمان باعث محو شدن خالکوبی می شود. پس اگر تاتوی شما رنگارنگ است و می خواهید زمان طولانی تری آن را داشته باشید، بهتر است محل تاتو را جایی انتخاب کنید که به راحتی بتوان با لباس پوشاند. همچنین اگر برای بعضی از مشاغل و یا هنگام دیدن افراد خاصی، ترجیح می دهید تاتوی شما دیده نشود، مخفی کردن با لباس را در نظر داشته باشید.

این مطلب رو هم بخونید  روش های ورود به اکسپولر اینستاگرام

خالکوبی با معنی

نحوه ی انتخاب محل مناسب خالکوبی بر اساس آستانه ی تحمل درد

اگر اولین باری است که می خواهید تاتو بزنید، بازو و یا ران پا محل مناسبی می باشد زیرا به دلیل وجود ماهیچه، کمترین میزان درد را خواهید داشت. اگر می توانید درد را کمی بیشتر تحمل کنید، شانه و ساق های پا جای مناسب تتو شما هستند. به طور کلی، بخش های استخوانی بدناتن برای انجام تاتو دردناک تر می باشند. برای انتخاب جای مناسب تاتو همچنین می توانید با تاتوکار مورد نظرتان درباره ی محل مناسب تاتو از نظر زیبایی شناسی و تحمل درد مشورت کنید.

نحوه انتخاب محل تاتو

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

به نظر شما محل مناسب خالکوبی کجاست؟ امیدواریم از مطالب آموزک لذت برده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن