سبک زندگیهمه مطالب

آموزش تصویری روش های پاک کردن لکه از کفش

معمولا لکه ها به دلیل کثیفی و جرم ایجاد می شوند. گرچه ممکن است باعث زرد شدن کفش سفید و یا کهنه شدن کفش شود، اما می توانید با کمی تلاش، کفش خود را دوباره نو کنید و پاک کردن لکه از کفش را انجام دهید. اگر یکی از سوال های زیر را دارید، با آموزک همراه شوید:

  • تمیز کردن کفش اسپرت
  • تمیز کردن کفش نبوک
  • تمیز کردن کفش اسپرت سفید
  • تمیز کردن کفش با خمیر دندان
  • تمیز کردن کفش چرم سفید
  • تمیز کردن کفش ورنی
  • از بین بردن زردی کفش سفید
  • چگونه کتانی مشکی را تمیز کنیم
  • شستن کفش اسکیچرز
  • نحوه تمیز کردن کفش چرم

استفاده از جوش شیرین و پودر پاک کننده برای از بین بردن لکه از کفش

How to Clean Rubber on Shoes

استفاده از جوش شیرین و پودر پاک کننده برای از بین بردن لکه از کفش

اگر کفشتان کثیف است، بهتر است ابتدا بیرون برده و به هم بزنیدشان تا تکه های کثیف و خاک از آنها جدا شود. شما همچنین می توانید از چاقو یا کلید برای جدا کردن تکه های کثیف چسبیده استفاده کنید.

پاک کردن لکه از کفش

قبل از اینکه شروع به شستن کله کنید، با یک برس، کثیفی و خاک روی کفش را از آنجا جدا کنید. چون هرچه میزان بیشتری از لکه را با برس تمیز کنید، تمیز کردن آن قسمت از کفش راحت تر می شود. برای اینکار می توانید از مسواک خشک نیز استفاده کنید.

یک پیمانه جوش شیرین را با یک پیمانه پودر شوینده ماخلوط کنید. بسته به اینکه لکه به چه اندازه است، میزان پیمانه متفاوت است اما معمولا یک قاشق غذاخوری از هر کدام کافی است. جوش شیرین باعث می شود تا لکه زودتر از بین برود. آموزک توصیه می کند که هیچوقت پودر شوینده را با سفید کننده مخلوط نکرده و برای از بین بردن لکه استفاده نکنید.

این مطلب رو هم بخونید  معرفی بهترین مکان ها برای مسافرت پاییزی در آسیا و شهر های مناسب سفر در پاییز

تمیز کردن کفش اسپرت سفید

سپس از برس یا مسواک استفاده کرده و مواد را بر روی لکه بمالید. در این محلول می توانید از نرم کننده نیز استفاده نمایید. برای کفش های پارچه ای از این محلول استفاده نکنید و از پودر شوینده با آب استفاده نمایید.پس از اینکه به صورت کامل محلول را بر روی لکه مالیدید، یک پارچه و یا اسفنج تمیز خیس برداشته و کفش را با آن تمیز نمایید.

تمیز کردن کفش چرم سفید

پس از اینکه به صورت کامل کفش را با پارچه تمیز کرده و مواد را پاک کردید، از یک حوله ی تمیز برای خشک کردن و تمیزی دوباره استفاده نمایید. پس از آن اگر لکه پاک نشده بود، می توانید این روند را دوباره تکرار نمایید. اگر کفش را خشک نکنید، کفشتان بو می گیرد.

تمیز کردن کفش ورنی

خیساندن پاشنه کفش برای از بین بردن لکه

قبل نحوه قرار دادن لنز در چشم را توضیح دادیم و اینبار نوبت پاک کردن لکه از کفش است. ظرفی را پر از آب ولرم کنید. توجه کنید که ظرف به اندازه کفش باشد و تاجایی آب برزید که کفی کفض را بپوشاند.

خیساندن پاشنه کفش برای از بین بردن لکه

مایع شوینده ی ظرف را به آب اضافه نمایید. اگر می خواهید لکه را از مفش سفید ببرید، مقدار خیلی کمی سفید کننده نیز به آب اضافه نمایید.

خیساندن پاشنه کفش برای از بین بردن لکه

 

بگذارید برای چند دقیقه ای لکه آب بخورد. با این روش، جرم و کثیفی از کفش جدا شده و از بین بردن لکه راحت تر می شود. اگر کفش خیلی کثیف است، بگذارید تا 15 دقیقه در آب بماند.  از مسواک یا برس برای از بین بردن لکه استفاده نمایید. از برس های فلزی استفاده نکنید چون به کفش آسیب می زند. آموزک توصیه کی کند اگر از سفید کننده استفاده کرده اید، دستکش به دست کنید.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش روش رفع خطای Too Many Users Have Been Registered on This Device و ساخت چند اکانت اینستاگرام

خیساندن پاشنه کفش برای از بین بردن لکه

استفاده از لاک پاکن برای از بین بردن لکه از کفش و پاشنه آن

لاک پاک کن ها وسیله ای مناسب برای از بین بردن لکه، کثیفی و رنگ هستند. شما می توانید قبل از استفاده از لاک پاکن، از روش های بالا نیز استفاده نمایید. شما می توانید از روش های متفاوتی برای از بین بردن لکه با لاک پاکن استفاده نمایید اما با استفاده از کتان می توانید ماده ی لاک پاکن را بر روی لکه بریزید.

استفاده از لاک پاکن برای از بین بردن لکه از کفش و پاشنه آن

با استفاده از کتان، لکه را با مایع لاک پاکن کاملا بشورید. ممکن است احساس کنید که آن قسمت از بقیه روشن تر شده است. پس از انکه لکه را از بین بردید، کل کفش را با آن مایع یک بار بشورید. آموزک تاکید می کند که حتما تمام کفش را با لاک پاکن بشورید زیرا پس از خشکشدن، ان تکه سفید تر از بقیه می شود.

راستی اگر میخواهید یک جای مناسب برای تاتو انتخاب کنید حتما این مطلب را بخوانید.

استفاده از لاک پاکن برای از بین بردن لکه از کفش و پاشنه آن

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

امیدواریم که پس از انجام روش های پیشنهادی آموزک برای پاک کردن لکه از کفش به نتیجه مطلوب برسید. نظرات و تجربه خود را از اینکار برای ما بنویسید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن