سبک زندگیهمه مطالب

بهترین روش ها برای گرم نگه داشتن غذا

آیا نگران گرم نگه داشتن غذا در رستوران، گرم نگه داشتن غذا در فر و یا گرم نگه داشتن ساندویچ و اسنک هستید؟ با آموزک همراه شوید تا روش های گرم نگه داشتن غذا را در اینجا برایتان بیان کنیم. خوشبختانه راه های بسیار آسانی برای گرم نگه داشتن غذا وجود دارند. برای مثال، شما می توانید از دستگاه گرم نگه داشتن غذا و ظروف گرم نگه داشتن غذا استفاده کنید. در اینجا به چند نمونه از روش های گرم نگه داشتن غذا اشاره می کنیم.

گرم نگه داشتن غذا

روش اول: استفاده از دستگاه گرم نگه داشتن غذا

می توانید از آرام پز استفاده کنید که برای غذاهای بخار پز و سوپ بسیار مناسب می باشد. برای استفاده از آرام پز، حتما دستگاه را کمی قبل از گذاشتن غذا در داخل آن، روشن نمایید. برای گرم نگه داشتن برنج و یا هر غذای دیگری، تنظیمات آرام پز را بر روی گرمکن “Keep Warm” قرار دهید که در این صورت، دمای آرام پز در حدود 170 درجه فارنهایت و یا 77 درجه سانتی گراد می شود. برای گرم نگه داشتن غذاهای آبکی همچون سوپ، غذاهای بخار پز و پوره ی سیب زمینی، استفاده از آرام پز توصیه می شود. خوب است بدانید که پس از پخته شدن غذا در آرام پز، می توانید دستگاه را خاموش کرده و مطمئن باشید که غذا در آن، تا 2 ساعت همچنان گرم باقی می ماند.

استفاده از دستگاه گرم نگه داشتن غذا

روش دوم: گرم نگه داشتن غذا در فر

بهتر است که برای گرم نگه داشتن گوشت و غذاهایی با حجم زیاد، از فر استفاده کنید. برای این کار ابتدا فر را گرم کرده و دما را بر روی 200 درجه فارنهایت و یا 93 درجه سانتی گراد قرار دهید. غذای مورد نظرتان را در داخل سینی فر گذاشته و در طبقه ی وسط قرار دهید. پس از 20 دقیقه، دمای داخل فر را چک کنید تا بیشتر از 140 درجه فارنهایت و یا 60 درجه سانتی گراد باشد، در غیر این صورت، دما را کمی افزایش دهید. اما بهترین غذا برای درمان کم خونی چیست؟ در آموزک بخوانید.گرم نگه داشتن غذا در فر یا ماکرویو

این مطلب رو هم بخونید  آموزش نصب افزونه گوگل ترنسلیت در مرورگرها برای ترجمه سریع

روش سوم: گرم نگه داشتن غذا با استفاده از بخار آب

در این روش، قابلمه ی بزرگی را تا نیمه پر از آب کرده و بر روی اجاق گاز با شعله ی متوسط و یا کم قرار دهید. دمای آب را چک کنید تا در حدود 160 درجه فارنهایت و یا 71 درجه سانتی گراد باشد. یک قابلمه ی دیگر را در داخل قابلمه ی حاوی آب قرار داده و غذا را در وسط قابلمه ی دوم بگذارید. تا زمانی که شعله ی اجاق کم باشد، می توانید غذا را برای مدت طولانی با بخار آب گرم نگه دارید. هر چند وقت یک بار، غذا را کمی هم بزنید تا از ته گرفتن آن جلوگیری کنید.

گرم نگه داشتن غذا با استفاده از بخار آب

روش چهارم: استفاده از ظروف گرم نگه دارنده غذا

شما می توانید از ظروف گرم نگه دارنده غذا که آلمینیومی بوده و در زیر شمعی کوچک دارند استفاده نمایید. این شمع ها برای مدت 2 ساعت غذا را گرم نگه می دارند. آموزک توصیه می کند که در هنگام استفاده از این نوع ظروف، حتما احتیاط نمایید. راستی اگر به قهوه و نوشیدنی های گرم علاقه دارید روش سرخ کردن آن در آموزک اشت.

استفاده از ظروف گرم نگه دارنده غذا

روش پنجم: استفاده از ظروف عایق گرما

برای گرم نگه داشتن غذاهایی همچون سوپ، از ظروف عایق گرما مانند فلاسک استفاده نمایید. فقط توجه داشته باشید که در هنگام ریختن غذا در این ظروف، غذا باید کاملا داغ باشد. پس از ریختن غذا نیز به سرعت درب ظرف را ببندید. ظروف عایق گرما معمولا غذا را تا 4 ساعت گرم نگه می دارد. آموزک پیشنهاد می کند که این ظروف را از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید. خوب است بدانید که ظروف عایق گرما معمولا تک نفره می باشند.

این مطلب رو هم بخونید  جواب بازی ارثیه آقام ! راه حل همه مرحله های بازی ارثیه ی آقام

استفاده از ظروف عایق گرما

روش ششم: استفاده از ماکروویو برای گرم کردن سریع غذا

غذا را در بشقاب مخصوص ماکروویو قرار داده و دما را بر روی نرمال بگذارید. هر 30 ثانیه می توانید یک بشقاب غذا را گرم کنید. آموزک توصیه می کند که برای برداشتن ظرف پس از گرم شدن، حتما از دستکش استفاده نمایید چون بشقاب ها بسیار داغ می شوند.

استفاده از ماکروویو برای گرم کردن سریع غذا

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

همانطور که می دونید گرم نگه اشتن غذا در سفر ها و گرم نگه داشتن اسنک برای مدرسه بچه ها مهم و کاربردیه ولی به نظر شما بهترین روش گرم نگه داشتن غذا چیه؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن