تکنولوژیهمه مطالب

آموزش ساخت ویدیو برای یوتیوب: 5 راهکار برای مبتدی ها

یکی از بهترین نکته ها درباره یوتیوب این است که همیشه انبوهی از افراد منتظر محتوای شما هستند. اما پیش از چشیدن طعم موفقیت باید بدانید که چطور برای یوتیوب ویدئو بسازید.

فرض می کنیم که شما کاملاً مبتدی هستید و حتی ابتدایی ترین راهکارهای ساخت ویدئو را نمی دانید. خوشبختانه، به سادگی می توان موارد ضروری را یاد گرفت. در اینجا و در آموزک به عالی ترین نکات برای مبتدی ها برای ساخت ویدئو و درآمد از یوتیوب اشاره می کنیم.

طراحی ویدئو و ساخت کانال یوتیوب با گوشی

پیش از ساخت نخستین ویدئو یوتیوب، باید موضوعی را انتخاب کنید. درباره موضوع و مخاطبان خود برنامه ریزی کنید. آیا ویدئو شما برای سرگرم کردن دیگران است؟ شاید هم می خواهید دیگران را درباره موضوعی متقاعد کنید؟ یا شاید قصد دارید مسئله ایی را برجسته کنید و یا مطلبی به دیگران آموزش دهید.

در هنگام تهیه ویدئو و محتوای مد نظر، خودتان را به جای مخاطبان قرار دهید.

از خودتان بپرسید په چیزی باعث می شود تا روی ویدئوهای یوتیوب کلیک کنید؟ چه عاملی باعث می شود تا به تماشای ویدئو ادامه دهید یا آن را ببندید؟ عامل موفقیت افراد در یوتیوب چیست؟ قبلا 17 کانال یوتیوبی برای برنامه نویسان را معرفی کردیم که می توانید از آن ایده بگیرید.

رویکرد تمام ویدئوها یکسان نیست. اگر ویدئو شما پر از لغت باشد، شاید بخواهید یک نسخه پیش نویس برای آن تهیه کنید. تهیه پیش نویس کمی زمان بر است، اما این موقعیت را در اختیارتان قرار می دهد تا پیش از آغاز ضبط  مطمئن شوید که ویدئویی منسجم خواهید داشت. پیش نویس خود را مرور کنید و مطمئن شوید که منسجم، مختصر و کاملاً روان است.

اگر صحبت کردن برای مدت طولانی برایتان ساده باشد می توانید حتی بدون تهیه نسخه پیش نویس ویدئو خود ا ضبط کنید. اما به خاطر داشته باشید که گاهی بدون تهیه نسخه پیش نویس و بی برنامگی ممکن است موجب از دست دادن مخاطبانتان شود.

این مطلب رو هم بخونید  نحوه دریافت، ارسال و دانلود استیکر واتس اپ آیفون و اندروید

به یاد داشته باشید که در هنگام تهیه ویدئو صدایتان کاملاً واضح باشد، گاهی حتی با وجود تهیه پیش نویس مشکلاتی در صدا بوجود می آید.

شناخت مخاطبان و درآمد از یوتیوب

یکی از مهمترین جنبه های ساخت ویدئو برای یوتیوب این است که مخاطبان خود را بشناسید. اگر می خواهید ویدئو شما به خوبی نمایش داده شود، باید مخاطبان احتمالی را شناسایی و مستقیماً آن ها را مخاطب قرار دهید. نهایتاً نوع ویدئویی که تهیه می کنید، نشان خواهد داد که مخاطب شما چه کسانی خواهند بود. به همین دلیل، درباره مدت ویدئوی خود به طور جدی فکر کنید.

در اغلب موارد، هر چه ویدئو کوتاه تر باشد بهتر است. اکثر ما در جستجوهای وب پست های طویل، متن ها بلند و ویدئوهای طولانی را رد می کنیم. آنچه باعث می شود روی موضوعی تمرکز کنیم طول مدت ویدئو است، بنابراین یکی از مهم ترین جنبه های موفقیت در یوتیوب اختصار و ایجاز است. به دلیل رقابت شدید در یوتیوب مخاطبان به سادگی شما را نادیده می گیرند، بنابراین برای موفقیت باید محتوای ویدئو شما بسیار برجسته باشد.

تعداد ویدئوهای تالیفی که به طور سنتی طولانی تر از ویدئوهای معمول در یوتیوب هستند، رو به افزایش است. اغلب آن ها کمتر از 20 دقیقه هستند. اما امروزه برخی تهیه کنندگان ویدئوهایی طولانی تر از 60،45 و 90 دقیقه در یوتیوب آپلود می کنند، که البته هزاران(اگر نگوییم میلیون ها) نفر از آن لذت می برند.

برای تهیه ویدئوهای طولانی قطعاً تلاش بیشتری لازم است، و در صورت جذاب بودن مخاطبان مخصوص خود را پیدا می کند.

احتمالاً هیچ کس ویدئوی خانوادگی یک ساعته از سفر آخر هفته به ساحل را در یوتیوب آپلود نمی کند. دستور پخت غذا، واکنش ها و ویدئوهایی از کارهای جالب حیوانات هم باید کمتر از 10 دقیقه باشد.

شناخت مخاطبان و درآمد از یوتیوب

یادگیری اصول تهیه ویدئو و وایرال ویدیو یوتیوب

با توجه به ویدئویی که می سازید، احتمالاً باید مهارت های خاصی را هم یاد بگیرید. مگر آنکه در تلاش برای تهیه ویدئوهایی همچون ویدئوی واکنشی، مرور بازی یا انتقاد از یک فیلم باشید. به یاد داشته باشید، حتی در تهیه ویدئوهایی که در این طبقه بندی ها جای می گیرند نیز صورت شما باید رو به دوربین باشد.

این مطلب رو هم بخونید  نحوه سینک کردن اپل واچ (Apple Watch)

حتی می توان با گوشی هوشمند هم برای یوتیوب ویدئو ساخت. با این وجود، اگر دوربینی بدون آینه یا دیجیتال بخرید تصاویر تهیه شده از ویدئو شما بهتر خواهد بود. به ویژه در مواقعی که نور محدود می شود.

البته در تهیه ویدئو برای یوتیوب نباید چندان نگران جزئیات فنی ساخت ویدئو باشید. اگر علاوه بر ساختن ویدیو برای یوتیوب به استریم آهنگ علاقه دارید روش های پیشنهادی آموزک را بخوانید.

یادگیری اصول تهیه ویدئو و وایرال ویدیو یوتیوب

درک اهمیت صدا و ساخت ویدیو برای یوتیوب

هنگامی که تلاش می کنید تا ویدئویی برای یوتیوب بسازید، در واقع در حال قصه گویی هستید. شاید اگر متوجه شوید بسیاری از کارهای دشوار با استفاده از صدا و نه تماشای ویدئو انجام می شوند، متعجب شوید. صدا مبنای روایت شما را شکل می دهد، در حالی که ویدئو اغلب جنبه تکمیلی دارد. پیروی از این قانون چندان سخت و نامعقول نیست، اما همواره باید درباره ارتباط صوت و تصویر به خوبی بیاندیشید.

همیشه برای جبران ویدئوهای ضعیف راهکارهایی وجود دارد، اما تقریباً برای صدای نامطلوب کار چندانی نمی توان انجام داد. به همین دلیل باید مطمئن شوید که کیفیت صدای شما مطلوب است. گاهی کیفیت صدا خوب به نظر می رسد، اما یکی از ساده ترین روش ها برای بهبود کیفیت صدا استفاده از میکروفونی عالیست.

اگر مستقیماً با دوربین صحبت می کنید، نباید به میکروفون دوربین اکتفا کنید. استفاده از میکروفون کامپیوتر یا ضبط صدا با لپ تاب ایرادی ندارد، اما باید کیفیت تنظیمات را در بهترین حالت خود قرار دهید.

اگر مستقیماً با کامپیوتر ضبط می کنید، باید از یک ویرایشگر عالی صدا استفاده کنید.

این مطلب رو هم بخونید  سقالکسار زیبا ترین دریاچه گیلان ! عکس از زمستان و بهار سقالکسار !

درک اهمیت صدا و ساخت ویدیو برای یوتیوب

انتخاب ویرایشگر ویدئو یوتیوب و یادگیری نحوه استفاده از آن

اکنون ویدئو خود را ضبط کرده و فایل صوتی شما آماده است. تنها کاری که باید انجام داد ویرایش کار با برنامه ویرایشگر  ویدئویی است. انتخاب ویرایشگر ویدئویی به بودجه شما بستگی دارد، اما بسته های پیشنهادی متعددی برای این منظور وجود دارد. برنامه های ویرایشی رایگان نیز برای ویرایش ویدئوها در دسترس کاربران قرار دارد.

اگر در جستجوی برنامه ویرایشگر حرفه ایی هستید نیازی نیست هزینه زیادی صرف کنید، گاهی برنامه های رایگانی وجود دارند که پس از چند روز استفاده مجبور می شوید نسخه غیررایگان آن را تهیه کنید، برای رفع این مشکل کافیست آن ها را به روزرسانی کنید.

اما نکته مهم در استفاده از اپ های ویرایشگر، یادگیری نحوه استفاده صحیح از آن هاست. خوشبختانه، یوتیوب دوست شماست زیرا خدماتی برای آموزش و نکاتی در جهت ویرایش ویدئو در اختیار شما قرار می دهد.

انتخاب ویرایشگر ویدئو یوتیوب و یادگیری نحوه استفاده از آن

تهیه، آپلود و انتشار و قوانین یوتیوب

هنگامی که شاهکار شما به اتمام رسید، زمان آن فرا می رسد که نخستین ویدئو یوتیوب خود را آپلود و منتشر کنید. تبریک، موفق شدید. اکنون یاد گرفتید که چگونه ویدئو بسازید، اما مرحله بعد چیست؟

یکی از رموز موفقیت افرادی که ویدئوهای موفق در یوتیوب می گذارند و وایرال ویدیو یوتیوب می کنند، این است که آپلود ویدئوها باید از نظم زمانی خاصی برخوردار باشد. همانند هر چیز دیگری در زندگی، استمرار کلید موفقیت است. از تمام توان، سطح مهارت و زمان آزاد خود استفاده کنید تا طبق برنامه ایی منظم به انتشار ویدئوهای خود بپردازید.

آموزش کامل تصویری استفاده و دانلود فایل از بیت تورنت و.. را هم در آموزک بخوانید.

تهیه، آپلود و انتشار و قوانین یوتیوب

آموزش تصویری ساخت ویدیو برای یوتیوب

 

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

به نظر شما بهترین روش برای داشتن کانال یوتیوب موفق چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنوسید.

تبلیغات

برچسب ها
نمایش بیشتر

20 دیدگاه

 1. سلام من میخوام در یتیوب آهنگ های رو کاور کنم فیلم بزارم ولی نمیخوام صورت معلوم بشه و فقط صدام باشه روی یه تصویری با گوشی چطوری کنم؟؟

 2. سلام اگه کلیپی ر و از یه فیلم یا سریال بسازیم شبیه به تریلر یا خلاصه چند قسمت از اون رو در یک کلیپ قرار بدیم با کپی رایت مشکل میخوریم ؟

 3. سلام
  برای تولید برنامه در یوتیوب و منتشر کردن آن گویا به مجوز نیاز هست،من چطوری میتونم مجوز بگیرم؟

 4. من می خواهم یوتیوبر بشم ولی یه مشکلاتی دارم
  من نمی توانم به خوبی صحبت کنم و خیلی وقتا واقعا تر می زنم
  ممنون می شم اگه راهنمای کنید

  1. سلام ببخشید من دورگه هستم ایرانی و افغانی. من چهره ای دارم که همه میگن کره ای.من می خواستم ویدئو reaction بسازم از موزیک ویدئو های کره ای می تونم خود واقعی مو معرفی نکنم و اینکه چطور این ویدئو ها رو بسازم لطفا راهنمایی کنید

  1. یک سال میشه یوتیوب دارم هنوز نمیدونم چه نوع ویدیو ای بسازم حتی مانیتایز شد ولی تا حالا فکر میکنم دربارش 😂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن