تکنولوژیهمه مطالب

آموزش کامل ارسال اس ام اس با کامپیوتر و لپ تاپ

معمولا برای ارسال اس ام اس، از گوشی همراهتان استفاده می کنید. اما برای صرفه جویی در زمان و راحتی بیشتر در هنگام تایپ، استفاده از کامپیوتر برای ارسال اس ام اس را نیز در نظر داشته باشید. اگر می خواهید از یکی از روش های زیر برای ارسال اس ام اس استفاده کنید، با آموزک همراه شوید.

  • ارسال اس ام اس با کامپیوتر از طریق گوشی
  • ارسال اس ام اس از طریق اینترنت به موبایل
  • دریافت اس ام اس از طریق کامپیوتر
  • خواندن اس ام اس در کامپیوتر
  • ارسال پیامک انبوه با کامپیوتر
  • ارسال پیامک برای ویندوز
  • ارسال پیام با نرم افزار mysms برای کامپیوتر
  • نمایش اس ام اس در کامپیوتر
  • ارسال SMS از لپ تاپ

ارسال اس ام اس از کامپیوتر با نرم افزار iMessage برای iOS & MacOS

سال هاست که دارندگان موبایل های اپل برای ارسال اس ام اس از نرم افزار iMessage استفاده می کنند. امروزه، شما می توانید با داشتن گوشی آیفون، لپ تاپ مک و اپل آیدی، به راحتی از لپ تاپ خود اس ام اس ارسال نمایید. برای این کار باید iOS 8 و بالاتر بر روی گوشی، OS X Yosemite و بالاتر بر روی مک و همچنین watchOS 1.0 یا بالاتر بر روی ساعت های اپل واچ داشته باشید.

توصیه: حتما از یک اپل آیدی برای ورود به نرم افزار iMessage در گوشی و لپ تاپ خود استفاده نمایید.

نرم افزار iMessage از طریق اینترنت گوشی و یا WiFi باعث ارسال و دریافت اس ام اس می شود. برای فوروارد کردن اس ام اس از آیفون و آی پد به مک، روش زیر را دنبال نمایید:

تنظیمات (Setting) > پیام ها (Messages) > فوروارد کردن پیام (Test Message Forwarding) > انتخاب گیرنده ی اس ام اس

ارسال اس ام اس از کامپیوتر با نرم افزار iMessage برای iOS & MacOS 

ارسال sms از کامپیوتر با اینترنت و برای گوشی های اندروید با Android Messages

برای دریافت و ارسال اس ام اس، عکس، پیام های صوتی و تصویری می توانید از Android Messages بر روی گوشی های هوشمند و کامپیوتر استفاده نمایید. برای ارسال اس ام اس از طریق اینترنت و وب نیز روش زیر را به گفته آموزک انجام دهید:

این مطلب رو هم بخونید  10 روش افزایش اعتماد به نفس! چطور میتوانیم جذاب تر باشیم؟

1. پیام رسان بر روی گوشی هوشمندتان را باز نمایید، به بخش امکانات بیشتر یا More options (سه نقطه ی عمودی در گوشه صفحه) رفته و سپس گزینه ی ارسال پیامک به وب (Messages for web) را انتخاب نمایید. برای ارسال اس ام اس نیازی به اینترنت نداشته و دریافت کننده هم نیازی به داشتن این نرم افزار ندارد.

2. با کامپیوتر و از طریق مرورگرهایی مانند Chrome, Mozilla Firefox, Safari و یا Microsoft Edge به سایت https://messages.android.com برای ارسال اس ام اس بروید.

3. با گوشی هوشمند خود و از طریق برنامه ی Scan QR code، کد QR کامپیوتر را اسکن کنید و سپس از طریق صفحه ای که بر روی کامپیوتر شما باز می شود، می توانید گزینه ی تماشای اس ام اس را انتخاب نمایید. آموزک پیشنهاد می کند که اگر کامپیوتر شخصی خودتان است، گزینه ی یادآوری کد (Remember this computer) را فعال کرده و برای دفعات بعدی دیگر نیازی به اسکن کد QR نخواهید داشت.

ارسال sms از کامپیوتر با اینترنت و برای گوشی های اندروید با Android Messages

استفاده از نرم افزار Pushbullet

برای ارسال و دریافت اس ام اس از اندروید، آی او اس، وب و کامپیوتر، می توانید از این نرم افزار استفاده نمایید. علاوه بر ارسال اس ام اس، امکان ارسال عکس و آدرس وبسایت نیز از گوشی به کامپیوتر و برعکس وجود دارد. نرم افزار Pushbullet دارای ورژن مخصوص اندروید، آی او اس و ویندوز است. با استفاده از مرورگرهای Chrome، Firefox و Opera browsers نیز می توانید این نرم افزار را بر روی وب داشته باشید.

روش استفاده از نرم افزار Pushbullet

1. نصب نرم افزار بر روی گوشی و کامپیوتر

2. ثبت نام و ورود به نرم افزار با استفاده از اکانت گوگل یا فیس بوک و سپس لینک کردن هر 2 به هم. پس از این، اس ام اس شما بر روی صفحه ی کامپیوتر نیز نمایش داده می شود.

3. برای روشن کردن اعلام اس ام اس (notifications)، به تنظیمات نرم افزار بر روی گوشی رفته و گزینه ی Send test notification را فعال نمایید. با این نرم افزار شما می توانید پیام هایتان را بر روی کامپیوتر و گوشی داشته باشید.

توصیه: خاموش نمودن اعلام اس ام اس (Send test notification) بر روی کامپیوتر و یا گوشی، باعث خاموش شدن اعلام اس ام در دیگری نیز می شود.

استفاده از نرم افزار Pushbullet

ارسال پیامک برای اندروید از ویندوز 10

نرم افزار Cortana را بر روی گوشی خود نصب کنید. به منوی hamburger رفته، وارد تنظیمات شوید و گزینه ی Sync notifications یا همان یکی کردن آلارم اس ام اس را انتخاب نمایید. همچنین نیاز است که گزینه های آلارم تماس از دست رفته (Missed call notifications)، آلارم دریافت اس ام اس (Incoming message notifications) و یکی کردن آلارم های نرم افزار بر روی گوشی و کامپیوتر (App notifications sync) را فعال نمایید.

این مطلب رو هم بخونید  معرفی 10 ایده استار تاپی جدید برای کسب و کار

تنظیمات کامپیوتر با ویندوز 10 نیز به صورت زیر است:

1. به بخش تنظیمات رفته، گزینه ی ارسال آلارم برای هر 2 دستگاه (Send notifications between devices) را فعال نمایید.

2. نرم افزار Cortana را از طریق جستجو در Taskbar کامپیوتر انتخاب کرده و سپس گزینه ی Notebook icon را انتخاب نمایید. حالا شما در تنظیمات برنامه ی Cortana هستید.

3. قدم بعدی رفتن به تنظیمات برنامه و انتخاب گزینه ی Hey Cortana است. حالا به راحتی می توانید از طریق کامپیوتر اس ام اس دهید.

4. برای فعال سازی برنامه نیاز است که Hey Cortana را گفته و به صورت گفتاری یا نوشتاری اس ام اس به فرد مورد نظرتان را اعلام نمایید. برای مثال بگویید: تکست مریم، یا بنویسید: تکست مریم. پس از این می توانید اس ام اس مورد نظرتان را به صورت گفتاری یا نوشتاری انجام دهید.

5. هر وقت اس ام اسی به شما ارسال شود، بر روی صفحه ی کامپیوتر مشاده می کیند و می توانید در زیر آن جواب را نیز بنویسید.

ارسال پیامک برای اندروید از ویندوز 10

ارسال اس ام اس با گوگل وویس (Google Voice)

با گوشی و یا کامپیوتر خود به صفحه ی اکانت گوگل خود رفته و گزینه ی messages icon را انتخاب نمایید که در قسمت چپ واقع شده. در اینجا همچنین می توانید اس ام اس های قبلی خود را ببینید.

 گزینه ی ارسال اسی ام اس (Send a message) را برای ارسال پیام به فرد جدید انتخاب کرده و یا یکی از مکالمات موجود را وارد شوید تا به ادامه ی اس ام اس به آن فرد بپردازید.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش انصراف و لغو عضویت از دریافت ایمیل یک آدرس در جیمیل ، یاهو و..

شما همچنین می توانید از برنامه ی Google Hangouts استفاده کرده و آن را به Google Voice لینک کنید:

1. برای این کار ابتدا در هر 2 برنامه با یک اکانت وارد شوید.

2. به سایت hangouts.google.com رفته و وارد منو و سپس تنظیمات شوید.

3. در بخش Google Voice ، دریافت اس ام اس و پیام صوتی در Hangouts را انتخاب نمایید.

4. پس از این هر اس ام اسی که در برنامه ی Hangouts دریافت کنید را می توانید با Google Voice جواب دهید.

علاوه بر این، امکان باز کردن برنامه ی Hangouts در Gmail نیز وجود دارد. برای این کار، در بالای لیست Hangouts، گزینه ی Down arrow در کنار اسم و عکس پروفایلتان را انتخاب کرده و سپس در قسمت پایین تنظیمات، بخش دریافت اس ام اس و پیام صوتی در Hangouts (Receive SMS and voicemail in Hangouts) را چک نمایید.

ارسال اس ام اس با گوگل وویس (Google Voice)

ارسال اس ام اس از کامپیوتر با ایمیل

برای این کار نیاز است که پیام مورد نظرتان را از طریق ایمیل با این فرمولی که آموزک به شما می گوید، ارسال کنید. فرمول: number@txt.att.net در نتیجه شماره ی مورد نظر را به اضافه ی @txt.att.net وارد کرده و پیام را ارسال نمایید. برای مثال: 123456789@txt.att.net برای ارسال MMS یا پیام چندرسانه ای همچون عکس، از فرمول number@mms.att.net استفاده نمایید. برای مثال: 123456789@mms.att.net

ارسال اس ام اس از کامپیوتر توسط ایمیل

ارسال پیامک از لپ تاپ با استفاده از سایت

در نهایت اگر روش های پیشنهادی بالا برای شما کارساز نبود می توانید از وب سایت ای ارسال پیامک پنل دریافت نمایید و به راحتی با کامپیوتر پیامک بفرستید. اما توجه داشته باشید که برخی از وب سایت های ارسال پیامک انبوه شماره تلفن مخاطبین شما را ذخیره کرده و به عنوان بانک شماره موبایل می فروشند پس موارد امنیتی را در نظر بگیرید.

ارسال پیامک از لپ تاپ با استفاده از سایت

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

به نظر شما ارسال sms با لپ تاپ چه مزایایی دارد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن