تکنولوژیهمه مطالب

چگونه جی‌پی‌اس گوشی‌های هوشمند را غیرفعال کنیم؟

روشن بودن جی‌پی‌اس (GPS) گوشی های هوشمند در برخی موارد منجر به خالی شدن شارژ گوشی شما، مصرف اینترنت و مهم تر از همه دسترسی به موقعیت مکانی شما می شود. در نتیجه اگر نگران ردیابی موقعیت مکانی خود هستید و میخواهید آن را در مواقعی که نیازی نیست خاموش کنید،  تا انتهای این مطلب با ما در آموزک همراه باشید.

نحوه غیرفعال کردن GPS گوشی آیفون اپل و اندروید

جای تعجب نیست که شرکت‌های بزرگ تکنولوژی از سرویس ردیابی گوشی‌های هوشمند اعم از ایفون و اندروید استفاده می‌کنند تا رد شما را بگیرند.

بدین ترتیب اطلاعات مفیدی از قبیل گزارشات ترافیکی به روز رسانی شده، معرفی رستوران‌های برتر و مواردی از این قبیل را در اختیارتان قرار می‌دهند. اما قضیه به همین جا ختم نمی‌شود آن‌ها این اطلاعات را در قبال دریافت وجه در اختیار بازاریاب‌ها و شرکت‌های علاقمند به بررسی علایق شما نیز قرار می‌دهند.

اما خبر مهم این نیست، خبر مهم و آنچه می‌تواند موجب آشفتگی افکار شود این است که مجموعه‌ایی از اطلاعات مربوط به شما می‌تواند در همه جا پراکنده شود. طبق اعلان سایت کوارتز که اخیراً اطلاعات مربوط به ردیابی موقعیت مکانی فرستاده شده از سه گوشی اندروید مختلف را بازبینی نموده، دریافته که اطلاعات مخابره شده به گوگل شامل سنجش فشار هوا، میزان شارژ باطری و آدرس و قدرت سیگنال تمام وای فای‌های اطراف می‌شود.

برای برخی از افراد همین اطلاعات به نظر جزئی بیش از حد مهم است. اما قطع کردن یا حداقل تقلیل مخابره اطلاعات مربوط به ردیابی موقعیت مکانی به گوگل یا دیگر شرکت‌هایی که اطلاعات را گردآوری می‌کنند بسیار ساده‌تر از چیزیست که تصور می‌کنید. پس برای جلوگیری از ردیابی موقعیت مکانی با ما همرا شوید.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش استفاده از ویدیو کال اینستاگرام به صورت گروهی

ما در آموزک به شما آموزش می‌دهیم که چگونه GPS گوشی‌های هوشمند خود را غیر فعال نمائید و مشکل   GPSرا رفع نمائید تا از ردیابی موقعیت مکانی خود در امان بمانید.

نحوه غیرفعال کردن GPS گوشی آیفون اپل و اندروید

چگونه جی پی اس اندروید را غیر فعال کنیم؟ غیرفعال کردن GPS (جی‌پی‌اس) گوشی‌های اندروید

نحوه جلوگیری و حذف ویروس گوشی اندروید را قبلا آموزش دادیم و در کمال حسن نیت، گوگل برای آغاز ردیابی خود از شما درخواست می‌کند تا موقعیت مکانی خود را در اختیارش قرار دهید. اما ممکن است شما بدون اندیشیدن درباره عواقب امر ایده آن‌ها را بپذیرید. موافقت با این تقاضا معمولاً در حکم دریافت تبلیغاتی است که مردم به طور روزانه با آن سر و کار دارند.

اگر می‌خواهید تجدید نظر کرده و هیستوری مکان‌یابی خود را با دقت کنترل کنید، از دستورالعمل‌هایی که گوگل در اختیارتان قرار داده استفاده کنید. اما ما در آموزک بهترین روش برای از کار انداختن جی‌پی‌اس (GPS) را برایتان آورده‌ایم.

چگونه جی پی اس اندروید را غیر فعال کنیم؟

 رفع مشکل جی‌ پی‌ اس (GPS) در گوشی‌های اندرویدی

تمام آنچه برای غیرفعال کردن GPS اندرویدها نیاز دارید: به Setting  بروید، Google و سپس موقعیت مکانی یا Location

در بالای صفحه نمایش سوئیچ تاگل قرار دارد که به شما اجازه می‌دهد تا تمام گزینه‌های مربوط به ردیابی موقعیت مکانی را غیرفعال سازید. اما اگر می‌خواهید به چند app‌ یا برنامه اجازه دهید تا شما را ردیابی کنند، سوئیچ تاگل را on نمائید و صفحه را پایین بکشید تا برخی appها اجازه ردیابی داشته باشند.

از همانجا اجازه ردیابی موقعیت مکانی به برخی appها یا برنامه‌ها داده می‌شود. به عنوان مثال می‌توانید با ردیابی   Google Map موافقت نمائید، اما با ردیابی بازی‌های ویدئویی و فروشندگان کالا مخالفت نمائید. به خاطر داشته باشید که در حین استفاده از Facebook و Yelp اگر هیستوری موقعیت مکانی تلفن هوشمند شما فعال باشد خود گوگل می‌تواند به اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی دسترسی یابد.

این مطلب رو هم بخونید  چند راه حل برای هنگ کردن گوشی

چنانچه کنجکاوید که بدانید کدام appها یا برنامه‌ها اخیراً درصدد ردیابی مختصات موقعیت مکانی شما بوده‌اند، به لیست کوتاهی که در صفحه اصلی location تلفن هوشمندتان قرار دارد مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید با انتخاب خودتان برای گوگل اجازه دسترسی به هیستوری موقعیت مکانی دستگاه‌هایی که از آن‌ها وارد گوگل می‌شوید را صادر نمائید. بدین منظور، صفحه نمایش را تا Location پایین بکشید و لیست حساب‌ها را در زیر سرویس ردیابی بیابید. یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، سپس از سوئیچ‌های تاگل برای مدیریت دسترسی به موقعیت مکانی دسترسی پیدا کنید.

روش ساده غیر فعال کردن GPS اندروید

چگونه جی پی اس گوشی آیفون را غیر فعال کنیم؟ غیرفعال کردن GPS(جی‌پی‌اس) در گوشی‌های آیفون

اپل صراحتاً مدعیست که هرگز اطلاعات کاربران خود را به شرکت‌های دیگر نمی‌فروشد، اما این امر درباره شرکت‌هایی که شما برنامه‌ها یا appهای آن‌ها را روی گوشی خود نصب می‌کنید صدق نمی‌کند.

همچون گوگل، اپل دستورالعمل‌هایی را برای مدیریت اطلاعات مربوط به ردیابی موقعیت مکانی ارائه می‌دهد. قبلا جزئیات فعال سازی find my phone اپل را آموزش دادیم که می توانید به آنسر بزنید.

چگونه جی پی اس گوشی آیفون را غیر فعال کنیم؟

رفع مشکل جی‌پی‌اس (GPS) در گوشی‌های آیفون

به طور خلاصه: به Setting بروید، قسمت Privacy و سرویس ردیابی یا Location

در بالای صفحه، سوئیچ تاگل قرار دارد که باید آن را روی off قرار دهید تا ردیابی به طور کامل قطع گردد. در زیر آن لیستی از برنامه‌ها یا appها که از خدمات ردیابی موقعیت مکانی استفاده می‌کنند، وجود دارد. روی یکی از آن‌ها کلیک کنید یا به شخصه تصمیم بگیرید که نحوه دسترسی ” همیشه” ، “هرگز”  یا ” فقط در حال استفاده از app ” باشد.

این مطلب رو هم بخونید  نحوه اشتراک گذاری لوکیشن در پیام آیفون و 4 ترفند جالب ios

انتخاب‌های مختلف مزایای متفاوتی را ایجاد می‌کند. به عنوان مثال اجازه کامل به Google Map برای ردیابی موقعیت مکانی علاوه بر استفاده از نقشه و انتخاب مسیر، عدم گیرافتادن در ترافیک را نیز به شما ارائه می‌دهد. همچنین شما می توانید لوکیشن خود را به اشتراک بگذارید.

همچنین می‌توانید از صفحه سرویس ردیابی موقعیت مکانی برای مشاهده برنامه‌ها یا appهایی که اخیراً موقعیت مکانی شما را ردیابی کرده‌اند، استفاده کنید.

زیر لیست appها یا برنامه‌ها، گزینه‌ایی موسوم به System Services وجود دارد. با انتخاب آن لیستی از موقعیت‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد که ممکن است گوشی آیفون بخواهد موقعیت مکانی شما را ردیابی کند. به عنوان مثال هنگامی که در حال اتصال به اینترنت هستید یا می‌خواهید پیام اضطراری بفرستید، تعداد گام‌های مورد نیاز برای تناسب اندام را بشمارید یا درصدد فرستادن پیام بازرگانی بر حسب موقعیت مکانی خود هستید.

از سوئیچ تاگل استفاده کنید تا ردیابی موقعیت مکانی را مطابق میل خود مدیریت نمائید. در گوشی آیفون حتی می‌توانید اطلاعات ردیابی موقعیت مکانی که اپل برای ارائه نقشه کامل، اطلاعات ترافیکی یا اطلاعات روزمره و موارد دیگر را مسدود نمائید.

رفع مشکل جی‌پی‌اس (GPS) در گوشی‌های آیفون

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

امیدواریم امروز توانسته باشیم به سوال جی پی اس آیفون و اندروید چگونه خاموش می شود؟ به درستی پاسخ داده باشیم. اگر نکته ای وجود دارد که در پست امروز بیان نشده است و یا روش دیگری می شناید می توانید همراه با نظرات و پیشنهادات خود در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن