تکنولوژیهمه مطالب

آموزش انصراف و لغو عضویت از دریافت ایمیل یک آدرس در جیمیل ، یاهو و..

آیا تعداد زیادی خبرنامه الکترونیکی و دیگر ایمیل های تبلیغاتی را دریافت می کنید؟ از لحاظ فنی این ایمیل ها هرزنامه نیستند و از سازمان های قانونی ارسال می‌شوند. باید از عملکرد CAN-SPAM ایالات متحده تشکرکرد؛ چرا که هر شرکت قانونی را  ملزم ساخت تا راه حل مناسبی را برای لغو اشتراک خبرنامه های خود ارائه کند. دفعه بعدی که می‌خواهید؛ دریافت ایمیل از یک سازمان قانونی را متوقف کنید؛ فقط بر روی گزینه هرزنامه یا حذف، کلیک نکنید بلکه اشتراک عضویت این ایمیل ها را پاک کنید تا صندوق ورودی خود را تمیز نگه دارید. با آموزک همراه شوید تا روش لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل از سوی سایت ها و شبکه های اجتماعی توییتر، اینستاگرام، فیسبوک و.. را یاد بگیرید.

عدم دریافت ایمیل از یک سایت

آموزش روش لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل از سوی سایت ها ، تویتر و..

اگر میخواهید ایمیل با حجم بالا بفرستید که قبلا توضیح دادیم و حالا، هر ایمیل قانونی دارای مکانیزم لغو قابل مشاهده اشتراک ها است؛ که معمولا به صورت یک لینک  در پایین صفحه قرار دارد. اگر می خواهید اشتراک را لغو کنید، تمام مسیر را به سوی پایین حرکت کنید و لینک لغو اشتراک را جستجو کنید. این لینک اغلب به صورت یک نوشته کوچک نمایش داده می شود ؛ که ممکن است آن را نبینید؛ اما همیشه در پایین صفحه موجود است. برای سرعت بخشیدن به کار خود می‌توانید؛  Ctrl + F را فشار دهید ؛ تا ویژگی جستجو را در مرورگر یا سرویس گیرنده ایمیل خود باز کنید و برای پیدا کردن آن کلمه لغو اشتراک را جستجو کنید.

برای لغو اشتراک، از وبسایت یا کسب و کار ارتباطات آینده روی لینک کلیک کنید. بله همانطور که متوجه شدید این کار بسیار آسان است و در بیشتر موارد لینکی برای لغو اشتراک این ایمیل ها موجود است.  اما اگر لینک لغو اشتراک در صفحه وجود نداشته باشد؛ حتما آدرس ایمیلی وجود دارد که می‌توانید لغو اشتراک را به آن ارسال کنید؛ البته این روش در حال حاظر  بسیار غیر معمول است.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش روش های دسترسی و نصب برنامه جیمیل در ویندوز کامپیوتر

آموزش روش لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل از سوی سایت ها ، تویتر و..

توجه داشته باشید که در ایمیل های خرید آنلاین مانند زمانی که رسید یک خرید آنلاین برایتان ارسال می‌شود، نیازی به ارسال ایمیل لغو اشتراک نیست.

قانون CAN-SPAM و قوانین مشابه برای لغو اشتراک خبرنامه

بر اساس قانون در سال 2003 قانون CAN-SPAM در ایالات متحده آمریکا امضا شد. بر اساس این قانون، FTC از تعدادی از اصول اساسی برای ایمیل های تجاری پیروی می کند. در اینجا چند مورد از این قانون ها مطرح می شود:

  • همه ی ایمیل ها باید دارای مکانیزم لغو اشتراک باشند – این مکانیزم اغلب به صورت یک لینک در پایین صفحه است اما گاهی می تواند به صورت یک آدرس ایمیل برای ارسال درخواست لغو اشتراک نیز باشد.
  • لینک لغو اشتراک شما را وارد صفحه ای می کند که در آن می توانید انواع ایمیل هایی را که میخواهید دریافت کنید ، انتخاب نمایید ؛ اما این لینک ها نمی توانند از شما درخواست کنند که به بیشتر از یک صفحه لغو اشتراک سر بزنید.
  • فرایند لغو اشتراک نمی تواند از شما هزینه یا اطلاعات شخصی به جز آدرس ایمیل تان را بخواهد.
  • درخواست لغو اشتراک شما باید ظرف 10 روز کاری  پاسخ  داده شود.
  • این ایمیل باید دارای آدرس پستی واقعی و قانونی در ارتباط با فرستنده داشته باشد.
  • قسمت مخاطب (from) باید دقیق باشد و قسمت موضوع (subject)  باید با موضوع مرتبط باشد نه گول زننده.

 لغو اشتراک ایمیل

FCC اطلاعات بیشتری در این مورد در سایت خود دارد. در حالی که  این یک قانون در ایالات متحده است ؛ کشور های دیگر نیز قوانین مشابه ای دارند. برای مثال CASL قانون ضد هرزنامه در کانادا نیز مانند ایالات متحده دستور ایجاد ، یک لینک لغو اشتراک را در هر ایمیل تجاری داده است . اروپا نیز دارای دستورالعمل مشابه در اتحادیه اروپا است .

این مطلب رو هم بخونید  گواهینامه SSL چیست و چه میکند؟

این یکی از آن قوانینی نیست که تنها در کتاب ها نوشته شود و مورد استفاده قرار نگیرد . FCC این قانون را در گذشته اجرا کرده است. برای مثال در سال 2006 شبکه تصویر برداری  Kodak ، 32000 دلار جریمه شد . دلیل این موضوع عدم ارائه مکانیسم لغو اشتراک و ارسال آدرس ایمیل غیر واقعی بود.

اگر یک کسب و کار قانونی برایتان ایمیل ارسال کند و شما قادر به لغو اشتراک و از بین بردن آن ایمیل نباشید ؛ می توانید این موضوع را به FCC گزارش کنید. به همین دلیل است که شما هنگام دریافت این ایمیل ها درخواست لغو اشتراک را در صفحه اش پیدا می کنید. تفاوت BCC و CC در ایمیل را هم قبلا شرح دادیم.

هرزنامه و لغو اشتراک دریافت ایمیل از سایت و..

به خاطر داشته باشید که این لینک ها فقط در مورد ایمیل های سازمان های قانونی استفاده می شوند. برای مثال این پیام ها  شامل ، خبرنامه های وب سایت ها یی که شما با آن موافقت کردید ،ایمیل های تبلیغاتی از Groupon، ویا هر سازمان دیگری است که شما اجازه ارسال ایمیل را به آنها داده اید.

هرزنامه های واقعی و لغو اشتراک دریافت ایمیل از سایت و..

 عملکرد قانون CAN-SPAM به پاک کردن ایمیل هایی که شرکت های قانونی برایتان ارسال می کنند ،کمک می کند. اما هرزنامه های واقعی در دسترس این قوانین نیستند . مطمئنا شما میتوانید یک کلاهبرداری جدی  را به FCC گزارش دهید . این کلاهبرداری ها شامل  درخواست مکانیسم لغو اشتراک هستند ؛ اما آنها احتمالاً این ایمیل ها را از ایالات متحده و کشور هایی که این قوانین مشابه را دارند؛ ارسال نمی کنند.همچنین پیدا کردن این افراد بسیار سخت است ؛ زیرا ایمیل های هرزنامه اغلب از ربات های اینترنتی و رایانه های خطرناک به جای یک سرور ایمیل قانونی می آیند.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش کامل ارسال اس ام اس با کامپیوتر و لپ تاپ

خوشبختانه ، سرویس های پست الکترونیکی مدرن مانند Gmail و Outlook.com گام های بسیار خوبی در برابر این هرزنامه های تند و زننده برداشته اند ؛ و در اغلب موارد شما در صندوق پستی ایمیل خود این هرزنامه ها را ندارید . اما اگر دریافت کردید تنها بر روی هرزنامه کلیک کنید . اما از دکمه هزرنامه تنها در مقابل هرزنامه های واقعی استفاده کنید – برای لغو اشتراک از ایمیل های تجاری قانونی یک لینک لغو اشتراک دریافت میکنید. یادتان باشد علامت گذاری یک ایمیل به عنوان هرزنامه به معنا لغو اشتراک شما از لیست پستی نیست .

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

روش های لغو اشتراک خبرنامه و عدم دریافت ایمیل های خبری و.. سایت موضوع مهمی بود که اینبار در آموزک به آن پرداختیم. نظر و پیشنهاد خود را در باره لغو اشتراک ایمیل یاهو و.. برای ما بنویسید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن