تکنولوژیهمه مطالب

بهترین روش های حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

چطور صدای آیفون یا آیپد را کم یا زیاد کنیم؟ معمولا تغییر صدای آیفون به راحتی و از طریق کلیدهای سمت چپ انجام میشوند. اما وقتی این دکمه ها از کار بیافتند چه؟ اینبار در آموزک راه حل تنظیمات صدای ایفون و جایگزین دکمه سایلنت آیفون یا آیپد را به شما خواهیم داد.

اگر از صدای آیفون برای گوش دادن به کتاب صوتی استفاده می کنید، و یا گوش دادن به موسیقی یا صدای زنگ برای بیدار شدن  برایتان مهم است، خراب بودن دکمه های کم و زیاد کردن صدای آیفون می تواند دردسر بزرگی باشد.

نکته: توجه داشته باشید که صدای بیش از حد بلند برای گوش شما بد است و با استفاده از روش های زیر می توانید صدای آیفون خود را کم کنید.

اگر دکمه صدای آیفون شما کار نمیکند: یک راه حل نرم افزاری

iPhone Volume Not Working: Software Fixes

راه حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

اول از همه بیابید راه حل های آسان برای برطرف کردن مشکل قطع شدن صدای آیفون را در نظر بگیریم. پیش از هر راه حلی سعی کنید مشکلات نرم افزاری را برطرف کنید. اگر مشکل شما از طریق نرم افزار حل نشد به سراغ موارد سخت افزاری بروید.

راه حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

اگر صدای شاتر آیفون هنگام عکاسی شما را آذار می دهد باید تلفن خود را روی حالت سایلنت یا بی صدا قرار دهید. قطع صدای آیفون و سایلنت کردن آن به راحتی از طریق دکمه کوچکی که در سمت چپ گوشی قرار دارد انجام می شود. وقتی این دکمه پایین باشد و خط کوچک نارنجی در شیار دکمه دیده شود یعنی گوشی در حالت بی صدا است.

شما همچنین می توانید با استفاده از دکمه های زیاد یا کم کردن صدای آیفون اینکار را انجام دهید. توجه کنید که کم کردن صدای زنگ به صدای موسیقی ربطی ندارد. اما با کم کردن صدای زنگ هشدار گوشی و یا سایر آلارم ها هم کاهش می یابند.

راه حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

اگر دکمه های کم یا زیاد کردن صدای آیفون به هر دلیلی خراب شده اند می توانید از مسیر Settings > Sounds وارد تنظیمات شوید و ببینید که آیا گزینه Change with Buttons (یعنی تغییر صدای گوشی توسط دکمه ها) روشن است یا خیر.

این مطلب رو هم بخونید  10 ترفند تلگرام که باید بدانید

روش دیگر کم یا زیاد کردن صدای آیفون که خیلی هم راحت است از طریق کنترل سنتر یا همان منو ثابت بالا کشیدنی است. در این منو همانطور که در تصویر می بینید با حرکت انگشت می توانید صدای آیفون را کم و زیاد کنید. در صورتی که گوشی در حال پخش موسیقی یا فیلم باشد هم این گزینه به صدای مربوطه تغییر می کند.

برای تغییر حد صدای موسیقی با توجه به استاندارد های جهانی می توانید از مسیر Settings > Music > Volume Limit حداکثر صدای آیفون را مشخص کنید.

امکان میوت کردن گوشی از طریق دکمه مجازی Assessive Touch هم ممکن است. برای فعالسازی آن می توانید از مسیر Setting > Accessibility > Assisitive Touch و فعالسازی این قسمت از یکی از گزینه ها را روی سایلنت قرار دهید و به راحتی از آن استفاده کنید.

راه حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

اما روش وصل شدن آیفون به بلندگو چیست؟

اگر صدای آیفون شما هیچ مشکلی ندارد و تنها می خواهید به هندزفری، ضبط و پخش ماشین یا اسپیکر بلوتوث متصل شوید. شما می توانید یا از طریق کنترل سنتر یا همان منو ثابت بالا کشیدنی دکمه بلوتوث را خاموش و روشن کنید. یا از مسیر Settings > Bluetooth به نام بلوتوث مورد نظر خود متصل شوید.

روش وصل شدن آیفون به بلندگو چیست؟

حل مشکل صدای آیفون با ریستارت

در بعضی از موارد ممکن است صدای آیفون مشکلات عحیب و غریبی داشته باشد، اما راه حل ساده خاموش و روشن کردن گوشی معمولا بهترین راه حل است. همانطور که میدانید برای خاموش و روشن کردن گوشی کافی است دکمه پاور و هوم را با هم حدود 10 ثانیه نگه دارید تا صدای آیفون شما ریستارت شود. برای خاموش کردن ساده گوشی هم باید با زدن دکمه پاور و زدن slide to power off عمل کنید، اما پیشنهاد ما به شما ریستارت است. با ریستارت کردن مشکل صدای آیفون ممکن است حل شود و نگران نباشید چون با اینکار هیچ اطلاعاتی حذف نمیشود.

نکته: اگر آیفون شما آپدیت شده نباشد ممکن است با ریستارت نیاز به آپدیت پیدا کنید.

مشکل قطع شدن صدای بلندگو و فعال بودن هدفون ایفون

اگر صدای آیفون شما کار نمیکند: یک راه حل سخت افزاری

اگر پس از انجام همه مراحل بالا باز هم صدای آیفون یا آیپد شما درست نشد، نترسید! راه حل های سخت افزاری ساده ای وجود دارند که می توانید با آن ها مشکلات را حل کنید. به هیچ وجه اگر تعمیرات گوشی بلد نیستید برای برطرف مشکل صدای آیفون پیچ های گوشی را باز نکنید و حتما به یک کار بلد این مسئولیت را بسپارید. راستی اگر می خواهید با استفاده از آیکلود اطلاعات خود را ذخیره کنید سری به مطالب قبلی آموزک بزنید.

این مطلب رو هم بخونید  چهار روش تعویض باتری مک بوک

آیا صدای بلندگوهای گوشی شما قطع شده است؟

چنین مشکلی برای صدای گوشی می تواند دردسرساز باشد، اما یک راه ساده برا حل این مشکل وجود دارد. شما می توانید با فشار دادن ملایم قسمت پایین سمت راست گوشی با انگشت شصت این مشکل را برطرف کنید. یعنی انگشت شصت را در راستای دکمه هوم بگذارید و آرام برای حدود 20 ثانیه فشار دهید. اگر کانکتور و اتصال دهنده ای باز شده باشد با این روش درست می شود.

توجه کنید که برای برطرف سازی حل مشکل قطع صدای آیفون از این روش باید کاور گوشی را جدا کنید و به هیچ وجه فشار زیاد وارد نکنید.

اگر صدای آیفون شما کار نمیکند: یک راه حل سخت افزاری

روش حل مشکل ماندن آیفون در حالت هندزفری و کار نکردن هندزفری ایفون

اگر به گوشی خود هندزفری وصل کردید و صدای آیفون در همان حالت باقی ماند برایتان یک راه حل در آموزک داریم. این مشکل اگرچه شاید به نظر نرم افزاری بیاید اما یک موضوع سخت افزاریست. یعنی آیفون شما فکر میکند که هنوز سوکت صدا در آن وجود دارد و صدای آیفون برای اتصالی که درواقع موجود نیست پخش می شود.

اگر از آیفون X و ایرپاد یا هوم پاد اپل استفاده می کنید مشکل به بلوتوث بر میگردد. در غیر این صورت یک چراغ قوه به داخل جک هندزفری بگیرید تا با نور مشکل را ببینید. اگر خازن ها کوچک و غیر قابل دیدن بودند نگران نباشید.

مشکل قطع شدن صدای بلندگو و فعال بودن هدفون ایفون

شما می توانید با یک گوش پاک کن داخل جک هندزفری را تمییز کنید و به آرامی داخل آن بکشید تا مشکل قطع شدن صدای بلندگو و فعال بودن هدفون ایفون حل شود. به هیچ وجه از مواد پاک کننده و شوینده استفاده نکنید و در صورت لزوم می توانید گوش پاک کن را به مقدار خیلی کمی الکل آغشته کنید.

این مطلب رو هم بخونید  نحوه سینک کردن اپل واچ (Apple Watch)

بعضی ها با استفاده از لوله جوهر خودکار اینکار را انجام می دهند که ما پیشنهاد نمیکنیم.

روش حل مشکل ماندن آیفون در حالت هندزفری و کار نکردن هندزفری ایفون

روش بالا بردن صدای آیفون

اگر گوشی آیفون 8، 7، 6، 5 و یا دیگر مدل ها مشکلی ندارد و صرفا دوست دارید صدای موسیقی و یا هشدار گوشی در بالاترین حد ممکن باشد این بخش جواب شوال شما خواهد بود. با انجام تنظیمات اکولایزر و جزئیات پخش صدا از مسیر Settings > Music > EQ که در حالت عادی خاموش است شما می توانید صدای پخش موسیقی در آیفون را کنترل کنید.

مثلا حالت Late Night اکولایزر آیفون صدای زیاد را کاهش می دهد و اسب گوش دادن به موسیقی در شب است. اگرچه تغییرات صدای آیفون توسط اکولایزر خیلی زیاد نیست اما همین حد هم برای بسیاری از کاربران راضی کننده خواهد بود.

روش بالا بردن صدای آیفون

وقتی صدای آیفون شما در حال پخش از طریق اسپیکر ها است سعی کنید جلوی سوراخ های اسپیکر گرفته نشود. اگر سوراخ های اسپیکر در حال پخش موسیقی با صدای بلند رو زمین قرار داده شود و گرفته باشد به اسپیکر آیفون شما آسیب وارد می شود.

روش بالا بردن صدای آیفون

حل مشکل صدای آیفون با استفاده از نرم افزارهای مخصوص

اگر همه راه حل های بالا برای شما کار ساز نبود می توانید از نرم افزار های واسط استفاده کنید. با جستجویی ساده در اپ استور می توانید این نرم افزار ها را مانند Equalizer پیدا کنید.

حل مشکل صدای آیفون با استفاده از نرم افزارهای مخصوص

حالا صدای آیفون شما بدون مشکل قابل تنظیم خواهد بود . معمولا مشکلات صدای آیفون با همین روش ها برطرف می شود اما در صورتی که همه اینها را امتحان کردید و چاره ساز نبود از یک تعمیر کار تلفن همراه کمک بگیرید.

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

در این مطلب آموزک سعی کردیم تا روش های ساده اما کاربردی برای برطرفسازی انواع مشکلات صدای آیفون به شما معرفی کنیم. تجربه خود را از استفاده از این روش ها برای ما بنویسید.

تبلیغات

برچسب ها
نمایش بیشتر

10 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشبد
  من تازه ایفون ۶ اس پلاس خریدم
  متاسفاته موقع تماس گرفتن در بیشتر مواقع صدا نمیره
  اولش میره ها ولی بعد سلام قطع میشه
  بعضی روزها زیاده این اتفاق بعضی روز ها اصلا چیزی نمیشه و خیلی راحت مکالمه انجام میگیره
  میشه راهنمایی بفرمایید لطفا؟؟
  ؟

 2. با سلام . گوشی من صدای زنگش و اسپیکرش وقتی تماس میگیرم کار میکنه ولی تو برنامه های دیگه صداش قطع هستش ولی با هندزفری صدا دارم . اگر ممکنه راهنمایی کنید .

  1. اگر در حالت زنگ خوردن گوشی اسپیکر کار میکنه یعنی سالمه. پیشنهاد میکنیم یکبار اطلاعات گوشیتون رو در جایی ذخیره کنید و اون رو فرمت کنید تا مشکل برطرف بشه

 3. سلام من آیفون سون پلاس دارم و هنگام مکالمه صدا قطع میشه و ریست که میکنم موقتا درست میشه ولی دوباره به حالت قبل برمیگرده.
  در ضمن این مشکل فقط هنگام‌مکالمه پیش میاد. موزیک و صداهای دیگه به راحتی پخش میشه. لطفا راهنماییم کنین ؟؟ ممنون

  1. دقیقا من هم همین مشکل رو دارم من دو تا گوشی یکی سون پلاس و یکی ایکس اس دارم، که هردو رو به اخرین ورژن یعنی ۱۲.۴ اپدیت کردم و دقیقا این مشکلات رو حسن مکالمه دارم بعد از یک یا دو دقیقه صدای پشت خطم میره و من صداشونو ندارم

 4. بازتاب: رفع مشکل روشن نشدن گوشي آيفون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن