تکنولوژیهمه مطالب

چهار روش تعویض باتری مک بوک

از امن ترین تا آسان ترین روش برای تعویض باتری مک بوک

تعویض باتری لپ تاپ رایج ترین گزینه در تعمییرات این دستگاه هاست. با وجود اینکه شرکت اپل دستگاه هایی با کیفیت بالا و قابلیت اطمینان ایجاد می کند،  اما تکنولوژی باتری رایج به این معناست که اغلب سلول ها قبل از اینکه ظرفیتشان به طور جدی کم تر شود تنها چند سال دوام می آورند. باتری    احتمالاً اولین مولفه ی نیاز شما برای جایگزینی در کامپیوترتان است.حتی اگر یک لپ تاپ خوب از تولید کننده معتبر داشته باشید، تکنولوژی باتری رایج به این معناست که اغلب سلول ها قبل از اینکه ظرفیتشان به طور جدی کم تر شود تنها چند سال دوام می آورند. اما آیا تنها راه حل تعویض باتری مک بوک است؟ اینبار در آموزک به بررسی چهار روش جایگزین تعویض باتری لپ تاپ میپردازیم.

از امن ترین تا آسان ترین روش برای تعویض باتری مک بوک

جایگزینی باتری شیوه ای برای افزایش دوام باتری مک بوک کهنه است. گزینه هایی برای جایگزینی باتری مک بوک و اینکه چطور زمان انجام آن را تشخیص دهید ، وجود دارد.

آیا شما نیاز به تعویض باتری مک بوک خود دارید ؟

ابتدا باید وضعیت باتری   خود را بررسی کنید تا زمان تعویض آن را مشخص کنید . آسان ترین روش برای بررسی ، نگه داشتن کلید  و کلیک روی آیکون درصد باتری در منوی موجود در بالای صفحه است.

یکی از 4 عبارت را در شرایط باتری خواهید دید :

  • نرمال: باتری شما نیازی به تعویض ندارد .
  • تعویض هرچه زودتر: باتری شارژ کمتری نسبت به قبل نگه می دارد .
  • هم اکنون تعویض کنید: باتری شما نسبت به ظرفیت اورجینال ، شارژ را بیش از حد کم نگه می دارد.
  • سرویس باتری: سیستم یک نقص را در باتری شما شناسایی می کند.

روش اطلاع از تعداد دقیق چرخه های شارژ یا عدم شارژ باتری مک بوک

که باید یک نشانه ای از ضرورت تعویض باتری را به شما بدهد . علاوه بر این ، شما می توانید تعداد دقیق چرخه های شارژ یا عدم شارژ باتری را مشاهده کنید . برای این کار موارد زیر را انجام دهید :

  1. گزینه About This Mac ، و سپس System Report را انتخاب کنید.
  2.  Power را در ستون جانبی چپ انتخاب کنید ، و سپس به Cycle Count اسکرول دان کنید.
  3. این رقم تعداد دفعاتی که باتری شما از 100 درصد به صفر رسیده را نشان می دهد . آن تنها چرخه های کامل را شامل می شود – به عنوان مثال ، اگر باتری شما به 50 درصد افت کند و سپس شما آن را تا 100 درصد شارژ کنید ، و اجازه دهید تا دوباره به 50 درصد برسد ، یک چرخه به انجام شده است
  4. شماره چرخه باید یک ایده خوبی از این که قبل از نیاز به تعویض چطور باتریتان را طولانی تر کنید ، به شما می دهد. مک بوک های مختلف درجات متنوعی برای شمار چرخه دارند ، بنابراین شما نیاز به مراجعه متقابل به نتایجتان با دسته بندی های Apples battery cycle support page دارید.
  5. درنهایت ، اگر شما به طول عمر باتری خود توجه کنید و ببنید که وضعیتش نسبت قبل بد تر شده ،ممکن است برای زمان جایگزینی آن تصمیم بگیرید.
این مطلب رو هم بخونید  نحوه ایجاد افکت قلم نقاشی در عکس ها و تم پاورپوینت 2017

قبلا آموزش ۵ روش حذف هیستوری و بخش Recent Files در مک را در آموزک قرار دادیم که میتوانید به آن سر بزنید.

روش اطلاع از تعداد دقیق چرخه های شارژ یا عدم شارژ باتری مک بوک

روش اول: جایگزینی باتری مک بوک با استفاده از گارانتی اپل

مزایا استفاده از گارانتی اپل: سرویس بدون هیچ هزینه ای تحت گارانتی قابل اجرا، به این معنی است که آن باید اولین انتخاب شما باشد.

اگر مک بوک شما هنوز تحت گارانتی است،اپل باتری افت یافته یا نقص دار را جایگزین می کند. در ایالات متحده آمریکا ، یک گارانتی یک ساله محدود را ارائه می دهد. براین اساس در اروپا و استرالیا ، حقوق مصرف کننده این گارانتی را به دوسال افزایش می دهد.

اگر شما AppleCare را برای مک بوک خود خریداری کنید، این گارانتی به سه سال افرایش می یابد . این اشخاصی که هنوز پوشش داده می شوند باید در مسائل مربوط به باتری نیز با اپل ارتباط داشته باشند .
شما می توانید وضعیت گارانتی خود را دربخش مناطق تحت پوشش گارانتی اپل با استفاده از شماره سریال دستگاه خود بررسی کنید. شماره سریال خود را با کلیک بر روی منوی اپل در قسمت بالا چپ صفحه و انتخاب About This Mac پیدا کنید. اگر گارانتی شما تعویض باتری را شامل نمی شود، ما گزینه هایی برای تعویض باتری مک بوک برای شما در آموزک فراهم کرده ایم. به هر حال شما ابتدا باید چند مورد خاص را بدانید.

برنامه های تعویض باتری لپ تاپ اپل برای مدل های مک بوک پرو

حتی اگر مک بوک شما خارج از گارانتی عادی باشد ،ممکن است برای تعویض باتری مک بوک پرو ویژه در اپل مطلوب باشد .
برخی از واحد هایمک بوک پرو 13 اینجی تولید شده بین اکتبر 2016 و اکتبر 2017 برای تعویض باتری اپل در نظر گرفته می شوند. این امر به دلیل نقص اجزاء مختلف است که باعث می شود تا باتری متورم شود. این مسئله بر طبق قوانین اپل خطرناک نیست .
علاوه بر این اپل، مک بوک پرو 15 اینچی کامپیوتر های خریداری شده بین سپتامبر 2015 و فوریه 2017 را بازخوانی می کند. شرکت اظهار می دارد که باتری های موجود در این واحد ها ممکن است گرم و دچار سوختگی شود .
برنامه های تعویض باتری لپ تاپ اپل برای مدل های مک بوک پرو

این مطلب رو هم بخونید  کم حجم ترین، سریع ترین، پرطرفدارترین و بهترین برنامه های اندروید

روش دوم:تعویض باتری مک بوک در اپل

مزیت :MacBook شما در برابر نقص های مربوط به تولید گارانتی می شود . علاوه بر این ، جایگزینی شما یک محصول دست اول و اصل خواهد بود و کار نباید 1 روز یا بیشتر طول بکشد.
Apple به شما توصیه می کند تا از مراکز دسته اول و دسته سوم برای تعویض باتری استفاده کنید . این option به طور کلی گران ترین است ، اما امن ترین option نیز می باشد . احتمالش کم است این رویکرد اشتباه کند. تامین کنندگان Apple یک گارانتی 90 روزه برای هر محصول در نظر می گیرند .

با فرض این که سرویس با گارانتی یا قانون مصرف کننده پوشش نیابد، هزینه تعویض باتریMacBook از 129دلار برای یک MacBook Air تا 199دلار برای یک Retina MacBook Pro است .علامت هایی که زمان تعویض Mac را نشان می دهد را در نظر داشته باشید .برای آغاز جایگزینی باتری MacBook با Apple ، وب سایت Apple Mac service and Repaire را ببینید و بر روی start a service request کلیک کنید.

اگرApple store هایی وجود ندارد ، وبسایت به شما دسته سوم هایی را پیشنهاد خواهد داد که می تواند به جای آن کار را انجام دهد. این تکنیک ها دستخوش آموزش های مشابه مانند Apple می شود و گارانتی های مشابهی را ارائه می دهد. نحوه آپلود عکس روی iCloud از طریق مک بوک را هم در آموزک بخوانید.

روش دوم:تعویض باتری مک بوک در اپل

روش سوم : جایگزینی در یک محل تعمیر کامپیوتر

مزایا: احتمالاً شما مقداری پول را برای نداشتن متخصص دارای مجوز اپل برای انجام تعمیرات ، ذخیره کنید . دسته های سوم ممکن است قسمت های ارزان تر را برای کاهش هزینه استفاده کند به این معنی که آن ها ممکن است زود تر شکسته شوند.

اگر شما تمایل به ذخیره پول خود دارید، شما می توانید دسته سوم را برای جایگزینی باتری مک بوک ایر یا مک بوک پرو انتخاب کنید .محل های تعمیر کامپیوتر زیادی باتری شما را تعویض خواهند کرد ، اگرچه هزینه دقیق براساس شخصی که تقاضا می کنید متفاوت خواهد بود .

این مسیر گارانتی های اپل را نادیده می گیرد . و شما ممکن است بدانید که آن ها قطعات دسته سوم را به منظور پرداخت پول کم استفاده می کنند. این قطعات لزوماً درجه دوم نیستند، اما آن یک ریسک برای شماست محل های تعمیر کامپیوتر را در منطقه خود بررسی کنید . سپس آن ها را با پیشنهادات اپل مقایسه کنید .

این مطلب رو هم بخونید  بهترین روش تنظیم و تغییر زبان در ویندوز ۱۰

بسته به مدل مک بوک شما، اگر باتری چسبیده به محل باشد ، محل تعمیر شما ممکن است سرویس را نپذیرد و این موضوع در مورد دستگاه های دارای مدل های مک بوک پرو از اواسط 2009 و اخیراً ،و تمام لپ تاب ها دارای جلوه های Retina می باشد.

روش چهارم : باتری مک بوک خود را تعویض کنید

مزایا:با به کاربردن مطالب ، شما پول زیادی را در هزینه زمان و ریسک برخی کارهایی که اشتباه اند ،ذخیره خواهید کرد.

ارزانترین روش سفارش دادن باتریتان و تعویض آن به دست خودتان است . این به این معنی است که شما تنها هزینه قطعات را پرداخت خواهید کرد. علاوه بر باتری نو ، شما نیاز به مجموعه ای از ابزارهایی برای بازکردن Mac ، یک باند مچ غیر ایستا و یک روش برای تنظیم امن باتری کهنه خود دارید.

شما می توانید بسته لوازم بخرید تا هرچه که نیاز دارید را به شما ارائه دهد . این ها در نیمی از قیمت اپل شما را برای سرویس شارژ خواهد کرد. یکی از خرده فروشان iFiXit است که راهنمایی هایی را برای هر چیزی از از فیکس کردن ساده تا باز کردن پیچیده ارائه می دهد .

برای خریدن تنها باتری باید هزینه کمتر از این را ، با روش های دسته سوم ارزان در دسترس برای شکستگی قطعات بپردازید . ما تنها خرید از یک شرکتی شما اعتماد دارید را توصیه می کنیم ، که دارای اعتبار برای ارائه قطعات با کیفیت باشد .

اگر شما از کاری که انجام می دهید مطمئن نیستید ، خطرات برخی کارهای اشتباه بسیار بالا هستند . به هر حال ، اگر شما راضی به ریسک و پیروی از راهنمایی ها هستید ، شما درباره طرز کار کامپیوترتان چیز های زیادی یاد خواهید گرفت . ممکن است حتی از فرایند لذت ببرید.

متاسفنه، جدیدترین مدل های مک بوک متصل به باتری ها هستند ،که تعمیر آن به وسیله خودتان را مشکل می کند .iFixit یک MacBook pro دارای کیت باتری جلوه Retina دارد، اما هشدار می دهد که آن برای کاربران با تجربه است و برخی کار های جدی را می طلبد.

باتری مک بوک خود را تعویض کنید

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

در این مطلب از آموزک به روش های تعویض باتری مک بوک پرداختیم و امید واریم راه حل خوبی برای تعویض باتری لپ تاپ خود پیدا کنید. به نظر شما بهترین روش برای تعویض باتری لپ تاپ اپل چیست؟ روش پیشنهادی خود را با آموزک به اشتراک بگذارید.

اگر از این مطلب راضی بودید جهت ادامه کار آموزک حمات مالی از آموزک را فراموش نکنید…

حمایت مالی از آموزک

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن