تکنولوژیهمه مطالب

هک سیم کارت دیگران توسط هکرها امکان پذیر است؟ راه های جلوگیری چیست؟

استفاده از ورود دو مرحله ای تا حد زیادی از هک سیم کارت شما جلوگیری می کند اما به معنای کنترل کامل و امنیت دقیق شماره تلفن شما نیست. امروزه هک سیم کار و هک شماره تلفن در حال شیوع هر چه بیشتر است، از همین رو در آموزک به بررسی این موضوع می پردازیم.

با وجود پیشرفت اپراتورهای سیم کارت و مجهز شدن به نرم افزار های 2FA و ورود دو مرحله ای گوگل، هک سیم کارت هم با پیشرفت های زیادی مواجه شده است.

تبلیغات در آموزک

نحوه هک سیم کارت همراه اول ، ایرانسل ، رایتل و..

Preventing SIM Card Hacking and Hijacking

متاسفانه سرویس های مختلف برای تائید کاربران از سرویس ورود دو مرحله ای استفاده می کنند و این روش هم ریسک های مختص خود را دارد. چه بخواهید قبض موبایلتان را پرداخت کنید و یا هر کار دیگری کد امنیتی برای شما پیامک می شود. این روش که از ضعف امنیتی برخوردار است سبب هک سیم کارت شما می شود.
هکر ها روش ها و تکنیک های مخصوص خود را دارند و با رازهایی به راحتی هک سیم کارت را انجام می دهند. اگر از گوشی های دو سیم کارت استفاده می کنید، از امنیت و هک نشدن یکی از آن ها مطمئن شوید.

نحوه محافظت و جلوگیری از هک سیم کارت

نحوه محافظت و جلوگیری از هک سیم کارت

یکی از روش های جلوگیری از هک سیم کارت استفاده از نرم افزارهای امنیتی مانند dfndr security است. با نصب این نرم افزار می توانید در صورت گم شدن دستگاهتان هم به آن دسترسی داشته باشید. چرا که شخص دزد نمی تواند این نرم افزار را از روی گوشی شما پاک کند. همچنین در صورت هک سیم کارت شما هکر به این نرم افزار دسترسی نخواهد داشت.
قبلا روش پیدا کردن گوشی های آیفون توسط نرم افزار Find My Iphone در آموزک را به شما آموزش دادیم که می توانید به آن سر بزنید.

این مطلب رو هم بخونید  آشنایی کامل با اسپاسم عضلات و درمان رگ به رگ شدن

بعد از هک سیم کارت چه کار کنیم؟

اما چطور سیم کارت خود را قفل کنیم؟ سریع ترین روش برای هک سیم کارت در واقع دسترسی به خود سیم کارت اصلی است. اما وقتی دزد سیم کارت را وارد گوشی جدیدی می کند به راحتی تماس ها و پیامک های شما را می بیند. برای جلوگیری از این موضوع می توانید قفل پیش فرض سیم کارت خود را روشن بگذارید.

شاید بدانید که پس از خرید سیم کارت روی پوکه دو رمز Pin و Puk قرار دارد که معمولا افراد این ها را غیرفعال می کنند. پیشنهاد ما به شما این است که برای جلوگیری از هک سیم کارت خود این رمز را فعال بگذارید اما اعداد را به خوبی به خاطر بسپارید و یا در جایی مطمئن یادداشت کنید.

جلوگیری از هک سیم کارت همراه اول ، ایرانسل ، رایتل و..

بعد از هک سیم کارت چه کار کنیم؟

روش دیگری که برای هک سیم کارت عموما دزد ها به کار می برند، بدون دسترسی به گوشی شما و از طریق اکانت اپراتور شماست. گاهی افراد سود جو با اپراتور شما تماس می گیرند و با دادن اطلاعات اولیه و شخصی اقدام به تغییر رمز می کنند. البته اپراتور ها با وجود افزایش آمار هک سیم کارت سخت گیری های بیشتری در شناسایی اشخاص می کنند که البته این موضوع خیلی هم خوب است.

در صورت بروز هر گونه مشکل و یا فعالیت غیر عادی از طریق سیم کارت خود و شک داشتن به هک شدن سیم کارت، بلافاصله با اپراتور خود تماس بگیرید و اقدام به تغییر رمز کنید.
قرار دادن قفل مناسب روی گوشی، نصب نرم افزارهای ضد سرقت، فعال سازی پین سیم کارت و تماس با اپراتور همه روش های خوبی برای جلوگیری از هک سیم کارت اند که اگر هم زمان اجرا شوند امنیت شما را بالاتر می برند.

این مطلب رو هم بخونید  تفاوت پردازنده‌های اینتل i3 و i5 و Core i7 در چیست؟

به محض اینکه متوجه سرقت گوشی خود شدید از طریق نرم افزارهای امنیتی و با کامپیوتر آن را مکان یابی کنید و پس از پیدا کردن گوشی خود قطع کردن و سوزاندن سیم کارت را انجام دهید.

بعد از هک سیم کارت چه کار کنیم؟

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

هک سیم کارت هر روز در حال افزایش است و ما راهی نداریم جز داشتن امنیت قوی برای پیش گیری از آن. امیدواریم روش های پیشنهادی آموزک برای شما کاربردی باشد، لطفا نظرات خود را برای ما بنویسید.

تبلیغات در آموزک

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک دیدگاه

  1. بازتاب: هک واتساپ با روشی آسان – سایت خبری market-center

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن