تکنولوژیهمه مطالب

حل مشکل خطای ۵۰۳ Service Unavailable سایت در کروم ، فایرفاکس و..

ارور 503 Service Unavailable یک کد وضعیت HTTP به معنای این است که سرور وب سایت در حال حاضر در دسترس نمی باشد. بیشتر مواقعی این اتفاق رخ می دهد که سرور بسیار شلوغ بوده یا در حال تعمیر و نگهداری می باشد.
شما یک وب مستر هستید؟ اگر مطمئن نیستید چگونه به رفع خطای ارور 503 در سایت خودتان بپردازید به ادامه آموزش آموزک توجه کنید.یک ارور 503 می تواند هم در یک وبسایت و هم در یک نرم افزار سمت سرور به وجود آید، بنابراین راه های رفع ارور در هر یک متفاوت خواهد بود.

ارور ۵۰۳ چیست؟ ۵ روش رفع ارور ۵۰۳ Service Unavailable سایت

How to fix a 503 Service Unavailable error

 قبلا روش رفع خطای Too Many Users Have Been Registered on This Device اینستاگرام را توضیح دادیم و اینبار نوبت ارور 503 سایت است. در زیر شما می توانید متداول ترین انواع ارورر 503 به شکل ارورر “ service unavailable” را مشاده کنید:

503 Service Unavailable
503 Service Temporarily Unavailable
Http/1.1 Service Unavailable
HTTP Server Error 503
Service Unavailable - DNS Failure
503 Error
HTTP 503
HTTP Error 503
Error 503 Service Unavailable

‎ارور ۵۰۳ چیست؟

‎ارور ۵۰۳ چیست؟

ارور 503 Service Unavailable ممکن است در هر مرورگر و در هر سیستم عاملی شامل ویندوز 10 و قبلتر از آن ویندوز XP، سیستم عامل مک، لینوکس و غیره همچنین در گوشی های هوشمند و دیگر کامپیوتر های غیر مرسوم نیز ظاهر شود. اگر به اینترنت دسترسی داشته باشید پس شما ممکن است در شرایط ارورر 503 قرار گرفته باشید. ارورر ” 503 Service Unavailable error ” در داخل پنجره مرورگر شبیه به یک صفحه اینترنتی ساده نمایش داده می شود.

نکته : سایت هایی که از Microsoft IIS استفاده می کنند ممکن است اطلاعات خاص تری را در مورد ارور 503 با پسوند عددی پس از 503 مانند HTTP Error 503.2 – Service Unavailable به معنای گذشتن از تعداد مجاز محدودیت درخواست همزمان آماده سازی کرده باشند.

آموزش نحوه تعمیر ارورر 503 یا 503 Service Unavailable Error

ارورر 503 Service Unavailable Error یک ارورر سمت سرور می باشد به این معنا که مشکل بیشتر مواقع از سمت سرور است. این امکان نیز وجود دارد که کامپیوتر شما دارای مشکلاتی باشد که باعث بروز ارور 503 می شود.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش بهترین روش های دریافت گیفت کارت رایگان گوگلی پلی و آیتونز اپل

دلایل رخ دادن ارور ۵۰۳ در وبسایت

بدون در نظر گرفتن این قضیه تعدادی کار است که شما می توانید انجام دهید:

حتی اگر ارور 503 Service Unavailable به این معنا باشد که یک ارور در کامپیوتر دیگر وجود دارد، این مشکل احتمالا موقتی بوده است. بعضی اوقات با دوباره تست کردن صفحه به خوبی کار می کند.

مهم : اگر پیام ارورر 503 موقعی که در حال پرداخت آنلاین هستید برایتان ظاهر شد توجه داشته باشید که ممکن است در صورت تست دوباره صورت حساب چندگانه ایجاد شده و شما چندین برابر قسمت محصوب را پرداخت نمایید. بیشتر سیستم های پرداخت و بعضی کارت های اعتباری در برابر این گونه مشکلات محافظت شده هستند در هر صورت مواظب باشید.

1. روتر یا مودم خود را ریستارت کنید و سپس این عمل را برای کامپیوتر یا دستگاه خود مخصوصا اگر ارور “Service Unavailable – DNS Failure” دریافت میکنید انجام دهید. در صورتی که ارورر 503 را بیشتر مواقعی که از سایتی بازدید می کنید دریافت می نمایید، این امکان وجود دارد که با پیکربندی DNS server در روتر یا کامیوتر خود مشکلی داشته باشید، که احتمالا ریستارت ساده هر دو آنها این مشکل را حل میکند.

نکته : اگر پس از ریبوت کردن تجهیزات شما ارورر 503 DNS Failure error شما حل نشد، ممکن است مشکل موقتی با DNS سرور خودتان داشته باشید. در این صورت یک DNS سرور دیگر برای کامپیوتر یا روتر خودتان انتخاب و تغییرات را اعمل کتید.

2. دیگر انتخاب شما این است که با سایت مورد نظر ارتباط بر قرار نموده و مستقیما از آن ها کمک بخواهید. شانس زیادی وجود دارد که مدیر وب سایت قبلا از وجود این ارورر 503 اطلاع داشته باشد اما مطلع کرده آن ها یا بررسی کردن این مشکل از سمت آن ها ایده بدی به نظر نمی رسد.

این مطلب رو هم بخونید  جواب بازی کلمچین ! راه حل همه مرحله های بازی کلمچین

دلایل رخ دادن ارور ۵۰۳ در وبسایت
بروید و نحوه ارتباط با آموزک را مشاهده نمایید. بیشتر سایت ها دارای ساپورت در شبکه های اجتماعی و بعضا دارای شماره تلفن و ایمیل آدرس برای ارتباط با آن ها می باشند.

نکته : اگر وب سایت محبوبی دارای ارورر 5003 می باشد و شما این امکان را می دهید که کلا سایت دان شده است یک  سرچ توییتری می تواند جواب خوبی به سوال شما باشد. می توانید با سرچ کردن هشتگ هایی مانند #websitedown در توییتر یا جایگزین کردن نام وب سایت با کلمه website مانند #facebookdown  یا  #youtubedown جواب خوتان را بدست آورید. قطعی حتی چند دقیقه ای در یک وب سایت بزرگ معمولا بستر تعداد زیادی توییت در این زمینه را به وجود می آورد

3. بعدا برگردید ! مواقعی که ترافیک یک سایت بسیار بالا می رود ارورر 503 Service Unavailable error یک مشکل مشترک در وب سایت های محبوب می باشد. معمولا منتظر ماندن چند دقیقه ای و تلاش دوباره بهترین را حل برای این گونه از اتفاق ها بوده است.

صادقانه بخواهیم بگوییم بهترین راه حل ارورر 503 در این مواقع منتظر ماندن  می باشد چون تعداد زیادی از بازدیدکنندگان پس از این اشکال از سایت خارج می شوند و شانس برای بالا آمدن صفحه مورد نظر شما افزایش می یابد.

دلایل رخ دادن ارور ۵۰۳ در وبسایت

با وجود تعداد زیادی انتخاب وب سرور در دنیای نت و دلایل کلی تر برای وجود مشکل در دستری نبودن سرور راه ساده ای برای انجام دادن موجودو علت ارور ۵۰۳ نمی باشد که به کاربر خودتون در صورت برور ارورر 503 ارائه کنید.

در هرصورت با توجه به چیزهایی که گفته شد مشکل همیشه از یک نقطه خاص شروع می شود که البته راه حل هم دارد. به معنای منطقی پیام فکر کنید… آیا واقعا قسمتی خراب شده؟ با ریستارت کردن شاید مشکل حل شود.

فراتر از این، در قسمت های نچندان آشکار ممکن است چیزی به مشکل بر خورده باشد. در صورت امکان به چیزهایی از قبیل محدودیت اتصال ، پهنای باند ، منابع کلی سیستم ، قفل های امنیتی و … بررسی گردد.اگر به دنبال چگونگی تغییر زبان ویندوز ۱۰ برای یک کامپیوتر هستید به مطالب آموزک سری بزنید.

این مطلب رو هم بخونید  معرفی بهترین مکان ها برای مسافرت پاییزی در آسیا و شهر های مناسب سفر در پاییز

علت ارور ۵۰۳

نحوه رفع ارور ۵۰۳ Service Temporarily Unavailable

در نرم افزارهای ویندوز که به شبکه محلی اینترنت متصل هستند ارورر 503 به شکل HTTP_STATUS_SERVICE_UNAVAIL نشان داده می شود و ممکن است همچنین با یک پیام The service is temporarily overloaded نیز نمایش داده شود.

آپدیت ویندوزها نیز معمولا گزارش ارورر HTTP 503 میگرند اما به شکل کد ارورر 0x80244022 یا با یک پیام WU_E_PT_HTTP_STATUS_SERVICE_UNAVAIL نشان داده می شود.

برخی از پیام های کمتر شایع شامل 503 Over Quota و onnection Failed (503) هستند اما عیب یابی مشکلات فوق در همه یکسان است. اگر وب سرور Microsoft’s IIS اجرا شده باشد و وب سایت گزارش خطا 503 بگیرد ، شما ممکن است یک پیام خطا خاص تر مانند یکی از این ها دریافت کنید:

Application pool unavailable 503.0
Concurrent request limit exceeded 503.2
ASP.NET queue full 503.3

ارور ۵۰۳ وردپرس

رفع خطای ۵۰۳ برای مدیران وبسایت

برای اطلاع بیشتر از این کدهای خطا خاص IIS می توانید به صفحه صفحه سایت مایکروسافت در این لینک (The HTTP status code in IIS 7.0, IIS 7.5, and IIS 8.0 ) مراجعه نمایید.

ارور 503 Service Unavailable یک ارورر از سمت سرور می باشد و با خیلی از خطاهای جانبی سمت سرور مانند 500 Internal Server Error ، 502 Bad Gateway و 504 Gateway Timeout مرتبط هستند. تعدادی دیگری کد وضعیت HTTP سمت کلاینت نیز مانند ارورر رایج 404 Not Found موجود است.

همچنین نحوه دسترسی به اکانت گوگل جیمیل با نصب برنامه Gmail روی کامپیوتر در آمورش های قبلی توضیح داده شد.

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

در این مطلب خطای ۵۰۳ را معرفی کرده و برای رفع آن راه حل هایی پیشنهاد کردیم. نظر و پیشنهاد خود را در اینباره برای ما بنویسید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک دیدگاه

  1. بازتاب: احسان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن