تکنولوژیهمه مطالب

آشنایی با کاربرد و فرق بین BCC و CC در ایمیل

هنگام ارسال ایمیل دو گزینه CC و BCC در ایمیل وجود دارند که اکثر افراد کاربرد آن را نمیدانند. امروز در آموزک به صورت ساده و مختصر تفاوت ایمیل BCC و CC را مطرح می کنیم. اما فرق بین CC و BCC و  TOدر چیست؟

تفاوت BCC و CC در ایمیل

The Difference Between BCC and CC

تفاوت BCC و CC در ایمیل

cc مخفف چیست؟

در ایمیل Cc مخفف “Carbon Copy” یا کپی با کاغذ کاربن است. از CC در ایمیل زمانی استفاده می شود که می خواهید رو نوشت ایمیل به صورت کاملا مشابه برای همه افراد اسال شود. از CC برای ارسال ایمیل به چند نفر به صورت دقیقا مشابه استفاده می شود.

توجه داشته باشید که در ارسال ایمیل با CC تمامی کسانی که ایمل را دیریافت کند اسامی یکدیگر را می بینند.

cc مخفف چیست؟ 

BCC در ایمیل چیست؟

پس از معرفی CC در ایمیل نوبت پاسخ دادن در حالت BCCاست. Bcc که مخفف “Blind Carbon Copy” است به معنای ارسال ایمیل مشابه برای افراد است بدون آنکه گیرنده ها نام یکدیگر را ببینند.

فرض کنید که استاد از شما می خواهد تا جزوه ای را برای همه همکلاسی های خود ارسال کنید، شما می توانید اسامی همکلاسی های خود را به صورت CC وارد کنید تا حریم خصوصی رعایت شود. از سوی دیگر نام استاد را به صورت BCC وارد کنید تا بتواند به صورت کامل بر روی ایمیل نظارت داشته باشد و ببیند که برای چه کسانی ارسال شده است. همانطور که متوجه شدید کاربرد BCC در ایمیل بسیار متنوع است.

BCC در ایمیل چیست؟

مقایسه CC و TO در ایمیل

در واقع حالت ارسال ایمیل با To و یا Cc تفاوت زیادی با هم ندارند و شما می توانید از این دو گزینه برای ارسال مشابه به چندین نفر استفاده کنید.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش کامل ارسال اس ام اس با کامپیوتر و لپ تاپ

مقایسه CC و TO در ایمیل

پاسخ دادن در حالت BCC

نکته ای که باید درباره  ریپلای ایمیل های BCC بدانید این است که در صورتی که در لیست Bcc باشید، پاسخ شما به این ایمیل برای سایر دریافت کننده ها ارسال نمیشود. یعنی پاسخ دادن در حالت BCC تنها به ارسال کننده ایمیل می رسد.

پاسخ دادن در حالت BCC

پس وقتی که می خواهید ایمیل ارسال کنید، آدرس ایمیل را در یکی از سه گزینه زیر وارد کنید:

ارسال ایمیل در حالت To : ایمیل هایی که مهم هستند و به صورت مخاطب می خواهید بفرستید را در حالت To ارسال کنید.

کاربرد CC در ایمیل : ایمیل های دسته جمعی و یا ارسال ایمیل به صورت گروهی در صورتی که می خواهید افراد دقیقا ایمیل شبیه به هم دریافت کنند را از طریق Cc بفرستید. در صورت ریپلای ایمیل Cc همه کسانی که در لیست هستند جواب شما را دریافت می کنند مگر اینکه اسامی را از فهرست حذف کنید.

چرا ایمیل را با Bcc ارسال کنیم؟ اگر می خواهید برای چند نفر ایمیل مشابه ارسال کنید بدون آنکه ایمیل آدرس ها را مشاهده کنند از این روش استفاده کنید. با استفاده این روش یمیل ها به حالت جداگانه برا یاشخاص ارسال می شود و در صورت دریافت جواب نیز جداگانه جواب دریافت خواهید کرد.

آشنایی با کاربرد و فرق بین BCC و CC در ایمیل

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

امروز در آموزک تفاوت بین BCC و CC در ایمیل را به شما آموزش دادیم. به نظر شما Bcc چه کاربری دیگری دارد؟ اگر از گیرنده مخفی در ایمیل استفاده کرده اید تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب رو هم بخونید  ۱۵ مورد از بهترین ابزارهای فشرده‌سازی و کاهش حجم عکس‌ها بدون افت کیفیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

3 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن