تکنولوژیهمه مطالب

7 روش حل مشکل کند بودن اینترنت

خطاها ی پیکربندی پهنای باند روتر ، تداخل بی سیم ، یا هر یک از مشکلات فنی دیگر ، سرعت و پایداری اتصال اینترنت را در منزل شما تحت تاثیر قرار می دهد و مشکل کند بودن اینترنت را ایجاد می کند. پیش از اینکه به پشتیبا نی های گران قیمت بالقوه تکنولوژی های خود را مراجعه کنید؛ علت کندی اتصال به اینترنت خود را به کمک آموزک تشخیص داده و رفع کنید .

تنظیمات روتر خود را برای سرعت بخشیدن به اتصال اینترنتی بررسی کنید

اگر پهنای باند یک روتر به عنوان محور شبکه  به درستی پیکربندی نشده باشد؛  می تواند علت سستی در اتصال به اینترنت باشد . به عنوان مثال ، تنظیمات درست MUT روتر شما اگر خیلی بالا یا خیلی پایین تنطیم شده باشد میتواند، منجرب به مشکلاتی در اجرای ان شود . در ابتدا از این موضوع  اطمینان حاصل کنید ؛ که تنظیمات روتر شما با دستورالعمل صادره و توصیه های ارایه دهنده اینترنت شما مطابقت دارد.

نکته : هرگونه تغییراتی را که در تنظیمات روتر انجام می دهید؛ یادداشت کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید ان را دوباره به حالت اولیه برگردانید.

جلوگیری از تداخل سیگنال و کاهش سرعت اتصال به اینترنت

 قطع و وصل شدن وای فای گوشی

WIFI و اتصالات بی سیم دیگری از این نوع اغلب ، به دلیل تداخل سیگنالی ضعیف عمل می کنند . در این حالت کامپیوتر ها نیاز دارند تا پیام ها را به طور پیوسته برای غلبه به این همپوشانی های سیگنالی مجددا ارسال کنند . لوازم خانگی و حتی شبکه های بی سیم همسایگان شما می توانند با سیستم شما دچار تداخل شوند. مکان روتر خود را برای عمکرد بهتر تغییر دهید  و شماره ی کانال WIFI خود را عوض کنید .به طور کلی هرچقدر که دستگاهتان به روتر نزدیک تر باشد ارتباط اینترنتی شما قوی تر خواهد شد .

نکته : اشیا بزرگ و متراکم (به طور مثال شومینه)نسبت به دیوار های معمولی باد تاثیر بیشتری  اتصال اینترنتی را مسدود می کنند . حتی اگر دستگاه شما به مودم تان نزدیک باشد و مانع کوچکی بین آنها قرار بگیرد؛ اتصالات اینترنتی شما به خوبی برقرار نخواهد شد .

مراقب ویروس ها و سایر بدافزار ها باشید

 علت قطع شدن اینترنت لپ تاپ

یک ویروس اینترنتی یک برنامه ی نرم افزاری مخرب است که از طریق دستگاه های کامپیوتری به سایر دستگاه ها منتقل می شود . اگر کامپیوتر شما توسط این ویروس ها یا سایر بدافزارهای مخرب الوده شده باشند؛ ممکن است بدون اینکه خودتان متوجه شوید از ترافیک شبکه شما استفاده کنند و اتصالات اینترنتی شما را کند کنند .در دستگاه خود انتی ویروس را به منظور حذف ویروس ها و بد افزار های دیگر نصب کنید .

این مطلب رو هم بخونید  چگونگی تغییر جهت گیری متن در Word

برنامه های پس زمینه را که پهنای باند بالایی دارند متوقف کنید

 قطعی اینترنت امروز

برخی از برنامه های نرم افزار های کاربردی  که پشت برنامه های دیگر پنهان هستند و یا در  منوبار قرار گرفتند؛ در پس زمینه به پردازش خود ادامه می دهند ،و بدون سروصدا منابع شبکه را مصرف می کنند . برخلاف ویروس ها ، این برنامه ها به منظور انجام کار های مفید در سیستم طراحی شده اند و نیازی به حذف آنها  از سیستم نیست . به ویژه ، بازی ها و برنامه هایی که  به صورت ویدیویی کار میکند ؛ نیازمند پهنای باند قابل توجهی است؛  که پهنای باند دیگر برنامه های پیشین را محدود می کنند . فراموش کردن این برنامه ها که در پس زمینه در حال پردازش هستند بسیار آسان است . هنگامی که سرعت اتصال شما پایین است ؛  قسمت پس زمینه کامیپیوتر خود را برای پیدا کردن  این برنامه های در حال کار، بررسی کنید. چگونه اینترنت لپ تاپ را هات اسپات کنیم؟ جواب در آموزک است.

نکته مهم : بسیاری از بازی ها  بدون تایید اضافی یا مداخله ای از جانب شما به طور خودکار دانلود می شوند . اگر سرعت اتصال شما به اینترنت به صورت ناگهانی پایین امد ؛ احتمالا  چند گیگ از دانلود بازی مورد علاقه شما  انجام نشده است .

از کارکرد مودم و تجهیزات دیگر شبکه مطمئن شوید

علت خاموش شدن چراغ اینترنت مودم

هنگامی که روتر ها ، مودم ها ، یا کابل ها ی شبکه دچار مشکل شوند و درست کار نکنند دستگاه  از ترافیک شبکه در سرعت کامل بالا  پشتیبانی نمی کند . برخی از مشکلات فنی در تجهیزات شبکه حتی در شرایطی که هنوز هم دستگاه به کار خود ادامه دهد ؛ تاثیر منفی بر عملکرد دستگاه خواهد داشت . برای تشخیص تجهیزات بالقوه معیوب ، به طور موقت به تنظیم مجدد دستگاه بپردازید و در این حین ازمایشات دیگری نیز انجام دهید . در ابتدا به طور دستی سعی کنید ، از طریق روتر ، جابه جایی کابل ها و آزمایش با یک دستگاه دیگر بفهمید کدام جز سیستم اهسته کار می کند . سپس  تصمیم بگیرید که ایا میخواهید ان را ارتقا ، تعمیر یا جایگزین کنید.

  • آیا صندوق ورودی شما خارج از کنترل است ؟
  • باور داشته باشید یا نه خبرنامه رایگان روزنامه ما به شما در استفاده بهتر از فناوری کمک کند
  • ثبت نام کنید .
این مطلب رو هم بخونید  آموزش انصراف و لغو عضویت از دریافت ایمیل یک آدرس در جیمیل ، یاهو و..

بررسی کید که آیا سرعت شبکه اینتزنت شما کند است

علت وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت

گاهی اوقات ازمایش سرعت را برای بررسی کیفیت اتصال اینترنت خود انجام دهید . این ازمایش ها نشان میدهد که ایا اتصال خروجی رایانه محلی  شما با مشکل مواجع است یا نه اگر شما چند بار تست سرعت را انجام داده اید و هنور هم سرعت اینترنت شما پایین است احنمالا مشکلی در رایانه شما وجود دارد. ( مانند استفاده بیش از حد از حافظه یا استفاده بیش از حد ار CPU  دستگاه خود )

اگر بیش از 80درصد از حافظه سیستم ورودی و خروجی یا استفاده از CPU در یارانه شما انجام شده  باشد یارانه برای حفظ عملکرد مطلوب تلاش می کند اما کاهش سرعت شبکه را به دنبال دارد و دلیل این موضوع وجود مشکلی در شبکه شما نیست بلکه به دلیل این است که یارانه شما بیش از حد متمرکز است .

در ویندوز 10 راست کلیک کنید . دکمه استارت را بزنید  task manager  را انتخاب کنید و بعد از ان  گزینه performance را انتحاب کنید . شما میتوانید منابع مرتبط را بررسی کنید تا تعیین کنید که ایا ممکن است عملکرد منفی اجزای دیگر، سرعت شبکه را تحت تاثیر قرار دهد. شما میتوانید نتایج مشابه را با بررسی نظرات بالا در کامپیوتر لینوکس بررسی کنید . ارسال فایل حجیم با استفاده از ایمیل را هم قبلا آموزش دادیم.

با ارایه دهنده خدمات اینترنتی خود تماس بگیرید

 افزایش کشش خط اینترنت

آموزش کامل ارسال اس ام اس با کامپیوتر و لپ تاپ را دادیم و اینبار نوبت رفع مشکل کندی اینترنت adsl است. سرعت اینترنت در نهایت به ارایه دهنده خدمات بستگی دارد . ISP  شما ممکن است پیکربندی شبکه شما را تغییر دهد ؛ یا مشکلات فنی به وجود اورد که به طور ناگهانی سرعت اتصال اینترنتی شما را اهسته کند . اینترنت پرسرعت ممکن است به طور عمدی فیلتر ها یا کنترل های شبکه را تنظبم کند که عملکرد شبکه شما را کند می کند . اگر به سرعت اینترنت خود مشکوک هستید با ارایه دهنده ی خدمات اینترنتی خود تماس بگیرید .

این مطلب رو هم بخونید  نحوه استفاده از تگ پروفایل Nametag در اینستاگرام

نکته: انواع متفاوت اتصالات اینترنتی ، مبادلات مختلفی را ارایه می دهد .برای مثال اتصال DSL گاهی اوقات در زمان  اوج مصرف عصر و اخر هفته ها کاهش می یابد . چراکه بسیاری از خانواده ها در همان نقطه دسترسی شما و در محل شما  از اینترنت استفاده می کنند . اگر در زمان های متمادی که در شبکه های  DSL  هستید و دچار افت سرعت اینترنت میشوید  این مشکل ممکن است هیچ ارتباطی با رایانه ، شبکه یا پیکربندی شما نداشته باشد.

ویدیو آموزش روش حل مشکل وای فای

 

 

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

به نظر شما بهترین روش برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت خانگی چیست؟ راه حل پیشنهادی خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن