تکنولوژیهمه مطالب

آموزش 8 روش مفید برای کم کردن مصرف اینترنت موبایل و کاهش هزینه

اینترنت موبایل گران و پر هزینه است، اما برای کاهش مصرف اینترنت چه می توان کرد؟ آیا روشی وجود دارد کهبا آن مصرف اینترنت گوشی یا Data  را کم کنید. امروز هشت روش کاربردی در آموزک به شما معرفی می کنیم.

راه حل کم کردن مصرف اینترنت موبایل ساده است و کافیست گوشی هوشمند خود را هدفمند کنید. با استفاده از نرم افزارهایی که اینترنت کمتری مصرف می کنند و جلوگیری از دانلود های خودکار، مصرف اینترنت موبایل شما به شدت کاهش می یابد.

ترفندهای کم کردن مصرف اینترنت موبایل

Useful Tips to Reduce Mobile Data Usage

ترفندهای کم کردن مصرف اینترنت موبایل

حتما متوجه شده اید که وقت هایی که با وای فای به اینترنت متصل هستید مصرف نت شما کمتر است و همین که دیتای گوشی را روشن میکنید سریعا بسته شما تمام می شود. اما دلیل مصرف اینترنت موبایل چیست؟

کنترل نکردن مصرف اینترنت موبایل باعث تمام شدن حجم اینترنت شما می شود. و متاسفانه مصرف دیتای موبایل به صورت نامحدود نیست. برای جلوگیری از کم نشدن نت شما باید برای مصرف اینترنت موبایل محدودیت ایجاد کنید.

1- کنترل دستی مصرف اینترنت موبایل اندروید و آیفون

اولین مرحله این است که در گوشی اندروید خود محدودیت مصرف اینترنت دیتا ایجاد کنید. برای اینکار می توانید از مسیر Settings > Network & internet > Data usage یا تنظیمات>اینترنت و شبکه>مصرف داده  روی گزینه Billing cycle (چرخه صورتحساب) بزنید.

حالا می توانید از طریق گزینه های Set data warning  و یا Set mobile data limit محدودیت مصرف اینترنت موبایل ایجاد کنید. با اینکار می توانید مصرف نت را تا حد ممکن کاهش دهید. با فعالسازی گزینه Data saver هم میتوانید مصرف اینترنت موبایل را کاهش دهید.

کنترل دستی مصرف اینترنت موبایل اندروید

کنترل دستی مصرف اینترنت آیفون

برای کنترل و کاهش مصرف اینترنت سیم کارت در آیفون کافی است از مسیر Settings > Cellular در قسمت Current Period میزان مصرف اینترنت سیم کارت خود را ببینید.

در همین صفحه شما فهرست نرم افزارهایی که دسترسی به اینترنت سیم کارت دارند را می بینید و می توانید دسترسی به نرم افزارهای پر وصرف اینترنت را ببندید.

بستن دسترسی اینترنت نرم افزارهای بدون مصرف یکی از بهترین روش های کم کردن هزینه اینترنت سیم کارت شماست.

کنترل دستی مصرف اینترنت آیفون

2- استفاده از نرم افزارهای متراکم سازی داده ها (Data-Compressing)

نرم افزارهای متنوعی برای گوشی اندروید و یا آیفون شما وجود دارد که با کمترین مصرف اینترنت موبایل کار می کنند. شما می توانید با نصب یک یا دو نرم افزار کم حجم با مصزف اینترنت کم هزینه اینترنت خود را کاهش دهید.

  • گوگل کروم (Google Chrome) : چه طرفدار گوگل باشید یا نه باید بدانید که مصرف اینترنت کروم خیلی کمتر و قابل کنترل است. شما می توانید از مسیر Settings > Data saver میزان دیتای این نرم افزار را کنترل کنید.
  • اپرا مینی (Opera Mini) : مرورگر اپرا مینی که کم حجم بوده و برای هر دو اپراتور اندروید و اپل رایگان است، مصرف اینترنت خیلی کمی دارد.
  • سامسونگ مکس (Samsung Max) : این نرم افزار اندروید فقط برای گوشی های سامسونگ طراحی شده و اگر می خواهید مصرف اینترنت موبایل را کنترل کنید حتما آن را نصب کنید. نرم افزار سامسونگ مکس علاوه بر کنترل اینترنت دیتا از نظر امنیتی برای اتصال وای فای هم مفید است.

استفاده از نرم افزارهای متراکم سازی داده ها (Data-Compressing)

3- تا می توانید از مودم و اینترنت بیسیم استفاده کنید

اگر میخواهید مصرف اینترنت موبایل کمتر شود و باید به راهی برای دسترسی به اینترنت بدون سیم کارت پیدا کنید. پس اگر می توانید در منزل از نت وای فای و روی خط تلفن استفاده کنید.

سعی کنید در مکان هایی که دسترسی به اینترنت وای فای رایگان می دهند با رعایت نکات ایمنی از اینترنت بی سیم استفاده کنید. مثلا در کافی شاپ، رستوران، فروددگاه یا مکان هایی که می روید درخواست پسورد وای فای کنید.

مصرف اینترنت موبایل کمتر

4- برای کم کردن مصرف اینترنت موبایل از گوشی های دو سیم کارت استفاده کنید

استفاده از گوشی دو سیم کارت به شما امکان داشتن اینترنت از دو اپراتور را می دهد. یعنی با استفاده از قیمت های بسته اینترنت دو اپراتور شما می توانید حق انتخاب و در نتیجه مصرف اینترنت موبایل خود را کنترل کنید.

همچنین شما می توانید با قرار دادن سیم کارت دیتا گوشی از اینترنت پرسرعت تری استفاده کنید. اگر به دنبال تنظیمات اپ استور هستید متن های قبلی را در آموزک بخوانید.

آموزش 8 روش مفید برای کم کردن مصرف اینترنت موبایل و کاهش هزینه

5- کاهش مصرف اینترنت موبایل با توقف همگام سازی خودکار برنامه ها

وقتی از گوشی تان استفاده می کنید، اتفاق های زیادی در پشت صحنه می افتد. برخی نرم افزارها چه باز باشند و چه بسته به فعالیت و مصرف اینترنت ادامه میدهند.

نرم افزارهایی مانند تلگرام و اینستاگرام و … مدام در حال بروز رسانی و همگام سازی هستند تا در صورت ارسال پیام به شما خبر دهند.

قطعا بروزرسانی ها و همگام سازی نرم افزارها در مصرف اینترنت موبایل تاثییر زیادی دارد و آن را افزایش میدهد.

نحوه غیرفعال کردن همگام سازی خودکار برنامه ها در گوشی اندرروید چیست؟

شما می توانید از مسیر Settings > Users & accounts فهرست این نرم افزارها را ببینید و مواردی که می خواهید را غیرفعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن همگام سازی خودکار برنامه ها در گوشی اندرروید چیست؟

از طریق Settings > Apps & notifications > See all [X] apps هم میتوانید نرم افزار مورد نظر را انتخاب کنید و Background data را غیرفعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن همگام سازی خودکار برنامه ها در گوشی اندرروید چیست؟

نحوه غیرفعال کردن همگام سازی خودکار برنامه ها در گوشی آیفون چیست؟

در آیفون شما در منو تنظیمات و انتخاب هر نرم افزار می توانید مصرف اینترنت گوشی را کنترل کنید. از طرفی ئدیگر اینکار از طریق Settings > [Your name] > iCloud نیز امکان پذیر است.

نحوه غیرفعال کردن همگام سازی خودکار برنامه ها در گوشی آیفون چیست؟

6- تنظیم نرم افزارهای بکاپ گیری در حالت وای فای

نرم افزارهایی مانند iCloud و یا Google Drive که از اطلاعات شما نسخه پشتیبان می گیرند، مصرف اینترنت موبایل بالایی دارند. پس این نرم افزارها را در حالت وای فای قرار دهید.

یعنی در آیفون از مسیر Settings > Cellular > iCloud Drive تنظیمات اینترنت را روی Wi-Fi only قرار دهید.

تنظیم نرم افزارهای بکاپ گیری در حالت وای فای

7- موزیک را از طریق کامپیوتر روی گوشی بریزید تا مصرف اینترنت موبایل کم شود

این راه حل حلال بیشتر مشکلات هزینه اینترنت سیم کارت شماست. روزانه حتما شما هم حجم زیادی از موسیقی را در تلگرام، رادیو جوان، اسپاتیفاو و نرم افزارهای دیگر گوش می کنید، که باعث دانلود حجم زیادی می شود. شما می توانید موسیقی و فایل های مورد نظر خود را از طریق کامپیوتر روی گوشی بریزید.

مصرف اینترنت موبایل

با استفاده از آیتونز و یا اتصال USB گوشی اندروید خود می توانید به راحتی مصرف اینترنت موبایل خود را کاهش دهید.

 8- واقعا نیاز به آنلاین بودن دارید؟

همیشه آنلاین بودن مصرف اینترنت زیادی را به همراه دارد. شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و آن هایی که نیاز به پاسخ ضروری ندارند متاسفانه داده زیادی استفاده می کنند. در نتیجه ری صورتی که کار ضروری نکنید سعی کنید داده ها را خاموش کنید و به جای استفاده از Data زمانی که به Wi-Fi دسترسی دارید نرم افزارها را چک کنید.

مصرف اینترنت

اینکار اگرچه سخت به نظر می رسد اما بعد از مدتی عادت شده و تاثیر زیاد در میزان مصرف اینترنت موبایل شما دارد.

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

امروز در آموزک 8 روش مفید برای کم کردن مصرف اینترنت موبایل و کاهش هزینه را به شما آموزش دادیم. توجه کنید که مصرف اینترنت کمتر دیتا به نوعی صرفه جویی محسوب می شود. سعی کنید سقف حجم و مصرف اینترنت برای خود در نظر بگیرید، و سعی کنید از سقف مورد نظر جلو نزنید.

این مطلب رو هم بخونید  بهترین برنامه ویرایش عکس برای آیفون و اندروید
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن