تکنولوژیهمه مطالب

بهترین روش های کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام فضایی برای به اشتراک گذاشتن علایق شما در قالب عکس یا ویدئوهای کوتاه است. شما می‌توانید با افرادی که علایق مشترکی با شما دارند در ارتباط باشید، گروهی طرفدار داشته باشید و در زمینه علایق خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید. امروزه اغلب حساب‌های اینستاگرام میلیون‌ها فالوور دارند.

به طور طبیعی، برندها دریافته‌اند که امکان تبلیغ کالاها و خدماتشان با این اینستاگرام وجود دارد. همین امر شرایط شگفت‌انگیزی برای کاربرانی که فالوورهای فراوانی دارند را فراهم کرده تا از طریق لایک‌های اینستاگرام درآمد کسب کنند. در این مقاله از مجله اینترنتی آموزک روش‌های کسب درآمد از لایک‌های اینستاگرام را با شما در میان می‌گذاریم.

درآمد اینستاگرام از کجاست و میزان این درآمد چقدر است؟

۱. فروش محصولات و بازاریابی در اینستاگرام

قبلا روش های رفع ارور Too Many Users Have Been Registered on This Device اینستاگرام را توضیح دادیم، و حالا اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا لینک‌هایی را در بخش بیو صفحه شخصی و در توصیف هر یک از پست‌های خود قرار دهید. این لینک‌ها صفحه شخصی شما را به وب‌سایت شرکت‌های مختلف و محصولات آن‌ها متصل می‌سازد که در واقع شما نماینده معرفی آن‌ها هستید.

فروش محصولات و بازاریابی در اینستاگرام

به ازای هر مشتری که از طریق لینک‌های موجود در صفحه شما از وب‌سایت شرکت‌ها بازدید می‌کند، مبلغ مشخصی پول به حساب شما واریز می‌شود. در صورت خرید کالای شرکت توسط فالوورهای شما گاهی اوقات هم درصدی از سود به شما تعلق پیدا می‌کند.

برخی از روش‌های بهینه‌سازی لینک‌های بازاریابی وابسته:

 • لینک وابسته را کوتاه کنید تا پست‌های شما هرزنامه به نظر نرسند.
 • از هشتگ‌های مرتبط با محصولات برای جلب توجه استفاده کنید.
 • کد تخفیف خاص در پست‌های خود قرار دهید و از کاربران بخواهید برای خرید کالا با تخفیف از کد استفاده کنند. این کد در واقع یک کد ارجاعی است تا شرکت متوجه شود که کالا از صفحه شخصی شما و توسط فالوورهای شما خریداری شده است.

۲. تبلیغ محصولات برای شرکت‌ها در اینستاگرام

مادامی که شخصی بانفوذ در زمینه رسانه‌های اجتماعی شوید، می‌توانید حامی محصولات شده و آن‌ها را در صفحه اینستاگرام خود بفروشید. این بدان معناست که شرکت‌ها بابت گذاشتن پست مرتبط با محصولات و خدمات آن‌ها به شما پول پرداخت می‌کنند.

این مطلب رو هم بخونید  تاثیر تکنولوژی لباس های ورزشی و فوتبال

سایت کسب درآمد از اینستاگرام

شما می‌توانید پست‌های مختلفی را یکجا برای چندین شرکت در صفحه خود قرار دهید یا برند خود را به چند شرکت خاص مرتبط سازید و به طور مرتب به نمایندگی از آن‌ها تبلیغ کنید. برخی از روش‌های موثر در پست‌های وابسته:

 • از شما خواسته می‌شود تا تجربیات شخصی خود را از محصولات شرکت با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.
 • برخی از پست‌های شرکت را مجدداً در صفحه خود قرار دهید.
 • عکس‌های خود که در آن‌ها از محصولات شرکت استفاده کرده‌اید به اشتراک بگذارید و شرکت را در عکس‌های خود تگ کنید.

۳. فروش کالاهای خود در اینستاگرام

این قابلیتی برای کاربران اینستاگرام با رویکرد کارآفرینی است. می‌توانید محصولات خود را درست کنید و به مخاطبان اینستاگرام بفروشید. تمام آنچه نیاز دارید محصولات قابل فروش و ساخت یک برند برای فالوورهای اینستاگرام است.

اموزش رایگان کسب درآمد از اینستاگرام

به جای آنکه از شرکتی بزرگ مجوز بگیرید تا محصولاتشان را بفروشید، می‌توانید کالای خود اعم از خوراکی، لباس یا صنایع دستی را به مخاطبان آنلاین خود به طور مستقیم بفروشید.

تذکر: به خاطر داشته باشید که برای فروش محصولات خانگی، مسئولیت قانونی هرگونه مشکلی اعم از پزشکی یا جسمانی متوجه خودتان خواهد بود. پس پیش از فروش محصولاتتان از اخذ مجوزهای لازم مطمئن شوید. اگر میخواهید از ویدیو چت اینستاگرام استفاده کنید به مطالب قبلی سر بزنید.

برای تولید محتوا از آموزک کمک بگیرید.

آموزش طراحی پست اینستاگرام

۴. ارائه خدمات غیر رایگان در اینستاگرام

چنانچه تعداد فالوورهای شما در اینستاگرام قابل توجه باشد، یعنی شما مهارت یا خدمات مبتکرانه‌ایی ارائه می‌دهید که کاربران به آن علاقمند هستند. استعداد شما لزوماً به معنای محصولی مادی نیست، که در این صورت می‌توانید استعداد خود را در قالب خدمات همچون تمرینات ورزشی، به صورت غیررایگان ارائه نمائید.

این مطلب رو هم بخونید  نحوه اشتراک‌گذاری استوری و پست در کلوزفرند اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام با تبلیغات

این استعداد به روش‌های مختلفی قابل ارائه می‌باشد:

 • می‌توانید لینکی در بیو خود قرار دهید تا کاربران به وب‌سایت شما مراجعه و شرح کامل خدمات را مشاهده کنند.
 • درج مهارت‌ها در بیو و ذکر این نکته که در صورت تماس با شما آماده ارائه خدمات حرفه‌ایی هستید.
 • بازه زمانی محدودی را تعیین کنید که در صورت تماس در آن بازه زمانی خدمات با قیمت کمتری ارائه می‌گردد.
 • با کاربران دیگر که خدمات مشابهی ارائه می‌کنند در تماس باشید و شبکه‌ایی حرفه‌ایی تشکیل دهید، به تبادل نکات و اصول حرفه‌ایی خدمات بپردازید.
 • از پست‌ها، عکس‌ها و ویدئوهای خود برای تبلیغ مهارتتان استفاده کنید. اگر عکاس، مربی ورزش، هنرمند هستید یا در هر زمینه‌ایی که مهارت دارید فیلم و عکس تهیه کنید.

۵. فروش عکس‌های اینستاگرام خود

یکی از اساسی‌ترین روش‌های کسب درآمد با اینستاگرام فروش عکس‌هایتان است. عالی‌ترین نکته درباره این قابلیت عدم نیاز به فالوورهای متعدد است.

اگر از ابتدا به دلیل علاقه به عکاسی یا نقاشی جذب اینستاگرام شده‌اید، می‌توانید از این علاقمندی کسب درآمد نمائید. ابتدا مهارت خود اعم از عکاسی یا نقاشی را با گذراندن دوره‌های آموزشی ارتقا دهید.

کسب درآمد از اینستاگرام فرانش

پس از گرفتن عکس‌های حرفه‌ایی، با روش‌های زیر اقدام به فروش آن‌ها نمائید:

 • اگر تعداد فالوورهای شما زیاد است، می‌توانید به آن‌ها پیشنهاد دهید که امکان خرید نسخه چاپ شده عکس‌هایتان برای فالوورها فراهم می‌باشد.
 • سایت‌هایی وجود دارند که در صورت عضویت به شما اجازه می‌دهند خدمات و عکس‌های خود را در وب‌سایتشان به فروش برسانید. این سایت‌ها زمینه خرید عکس‌های مرتبط را برای مخاطبان فراهم می‌کنند.
 • شما می‌توانید عکس‌ها را روی کالاهایی از قبیل ماگ یا تی‌شرت چاپ کرده و با سود بیشتری آن‌ها را بفروشید.
 • می‌توانید با شرکت‌هایی که در اینستاگرام عضو هستند تماس گرفته و عکس‌های خود را به آن‌ها پیشنهاد دهید. سپس این شرکت‌ها عکس‌های مرتبط با محصول خود را از شما خریداری کرده و هزینه آن را پرداخت می‌کنند.

۶. تبادل با تازه‌ کارهای اینستاگرام

محبوبیت در اینستاگرام پاداشی ارزشمند است. فقط برخی از افراد بانفوذ در صدر محبوبیت قرار دارند و هزاران هزار کانال‌های الهام‌بخش در صدد کسب و ارتقای محبوبیت خود هستند.

این مطلب رو هم بخونید  چگونگی تغییر جهت گیری متن در Word

در اینگونه موارد شما می‌توانید از محبوبیت خود به عنوان اهرمی برای ارائه اعتبار به تازه‌کارهای اینستاگرام استفاده و از آن درآمد کسب کنید. پس اعتبار در اینستاگرام برنامه‌ایی برای کسب درآمد است. ارائه این اعتبار می‌تواند به روش‌های زیر صورت پذیرد:

 • پست‌های مشتریان را به اشتراک بگذارید.
 • آن‌ها در زیر پست‌های خود تگ کنید.
 • از فالوورهای خود بخواهید سری به صفحه آن‌ها بزنند.
 • فالوور صفحه مشتری خود شده و به طور مرتب پست‌های آن‌ را لایک کرده و برایشان کامنت بگذارید.

 برنامه کسب درآمد از اینستاگرام

۷. ارائه  آموزش های غیررایگان در اینستاگرام

تبدیل شدن به فردی بانفوذ و مهم در اینستاگرام امریست دشوار. موفقیت شما در این امر گواه مهارت‌های و دانش شما در اینستاگرام است. همچنین باید از الگوریتم حاکم بر اینستاگرام برای گرفتن لایک، کامنت و فالوور نیز پیروی کنید.

می‌توانید دانش خود را در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و یا مشاوره غیررایگان با کاربران جدید به اشتراک بگذارید. نرم‌افزارهای متعددی وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا دانش خود را در قبال دریافت پول به دیگران ارائه دهید.

یا می‌توانید دوره‌های آموزشی خود را در سایت‌های آموزشی دیجیتال بارگذاری کنید و در صفحه اینستاگرام خود قرار دهید.

کسب درآمد از لایک اینستاگرام

۸. کسب درآمد در سایه اینستاگرام

داشتن صفحه‌ یا برندی محبوب در اینستاگرام می‌تواند پروژه‌ایی سودآور باشد. مشروط بر آنکه از این محبوبیت به نحو احسن استفاده شود. کسب درآمد از لایک‌های اینستاگرام مستلزم صرف زمان است.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که یکی از مهم‌ترین روش‌های پیشرفت در زمینه اشتغال در فضای مجازی این است که به فالوورهای خود اطمینان دهید که تقلبی در کار نیست.

کسب درآمد با لایک

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

به نظر شما بهترین روش برای کسب درآمد از اینستاگرام چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن