تکنولوژیهمه مطالب

۵ روش برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون

آیا به گوشی‌ برای ارتباط برقرار کردن، سرگرمی یا فقط برای بیدار شدن به موقع نیاز داریم، ما روی آیفون‌‌ها حساب می‌کنیم تا همیشه به درستی کار کنند. پس آیفونی که بی‌دلیل خاموش می‌شود، حتماً مشکلی دارد. با ترفندهای آموزک شاید بتونید مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون خودتون رو برطرف کنید.

چرا آیفون 5s خاموش می‌شود؟

چند دلیل برای این مشکل وجود دارد، از جمله app‌ های معیوب و خیس شدن گوشی، اما در اغلب موارد مشکل از باتری است. فقط چند راه وجود دارد که بتوان به طور قطع گفت ایراد از باتری می‌باشد، اگر به فکر کالیبره کردن آیفون خود هستید در مطالب قبلی به آن پرداختیم:

الف- چک کردن مشخصه Battery Health مخصوص IOS

ب- اگر آیفون شما با ۳۰ درصد باتری خاموش می‌شود و  با برنامه‌ایی که اپل فراهم کرده است.

اما بیاید مبالغه نکنیم. پیش از تعویض باتری، می‌توان گام‌های نرم‌افزاری ساده‌ایی برداشت تا مانع از خاموش شدن آیفون شد.

آیفون خود را هارد ریست کنید

مشکل خاموش و روشن شدن ایفون

اگر آیفون شما با مشکل خاموش شدن ناگهانی مواجه شد، نخستین و ساده‌ترین روش برای حل آن ریستارت کردن گوشی است. در این موارد، باید از نوع خاصی از ریستارت استفاده کنید که هارد ریست نامیده می‌شود. هارد ریست نوع متفاوتی از ریستارت کردن استاندارد است زیرا عملکرد سیستم و حافظه گوشی آیفون را عمیقاً و مجدداً راه‌اندازی می‌کند (البته نگران نباشید: هیچ اطلاعاتی از بین نمی‌رود). اگر دلیل خاموش شدن‌های وقت و بی‌وقت وجود یک app معیوب باشد که سریع‌تر از حد انتظار باتری را خالی‌ می‌کند، هارد ریست مشکل را برطرف می‌سازد. اما چه باید کرد:

گام‌ها بر اساس مدل آیفون متفاوت هستند

خاموش شدن آیفون 8 ، 7 و آیفون 7 پلاس و آیفون x

در آیفون 8 و آیفون x ، دکمه افزایش صدا را نگه دارید و رها کنید. دکمه کاهش صدا را نگه دارید و رها کنید. روی دکمه کنار گوشی کلیک کرده و آن را نگه دارید. در آیفون 7 ، دکمه کاهش صدا و دکمه کناری را همزمان نگه دارید.

این مطلب رو هم بخونید  بهترین روش های حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

خاموش شدن ناگهانی آیفون 5s و 6

در تمام مدل‌های دیگر آیفون، دکمه Home و دکمه خاموش و روشن در کنار گوشی را به طور همزمان نگه دارید. دکمه‌ها را نگه دارید تا صفحه سیاه شود و لگوی اپل ظاهر شود. سپس دکمه‌ها را رها کنید و اجازه دهید آیفون بالا بیاید.

آپدیت سیستم آیفون برای رفع مشکل ریستارت شدن خودکار آیفون

خاموش شدن ناگهانی آیفون 7

حل مشکل پیدا نشدن هات اسپات آیفون در IOS را نیز قبلا توضیح دادیم. در برخی موارد علت خاموش شدن ناگهانی آیفون 5s و 6، مشکل از سیستم عامل است. اگر با هارد ری‌ست کردن گوشی مشکل برطرف نشد و گوشی شما با ورژن 11.2 IOS کار می‌کند، باید آخرین ورژن سیستم را دانلود کنید. بدین منظور دو روش وجود دارد:

 • آپدیت آخرین ورژن IOS به صورت بی‌سیم
 •  آپدیت آخرین ورژن IOS با iTunes

اگر مراحل ذکر شده را امتحان کردید و نتوانستید آیفون خود را آپدیت کنید، از گام‌های زیر پیروی کنید:

۱. وارد setting  شوید.

۲. به notification بروید.

۳. یک به یک روی appهایی که در این بخش وجود دارد کلیک کنید و Allow Notification را خاموش کنید تا appها  به رنگ سفید درآیند.

۴. سیستم عامل را آپدیت کنید.

۵. هنگامی که آپدیت تکمیل شد و گوشی ری‌استارت شد، مرحله ۱ و ۲ را تکرار کنید و سپس دوباره روی تک تک app هایی که Notification آن را در مرحله ۳خاموش کرده بودید کلیک کرده و بکشید تا سبز شوند.

علت خاموش شدن ناگهانی آیفون و چک کردن Battery Health

اگر IOS 11.3 یا ورژن‌های بالاتری روی گوشی شما نصب است، مشخصه‌ ویژه‌ایی برای کمک به حل مشکلات باتری برای آن درنظر گرفته شده است. Battery Health دو نوع اطلاعات مهم در اختیار شما قرار می‌دهد: حداکثر ظرفیت شارژ باتری و اینکه قدرت باتری چه تاثیری بر عملکرد گوشی شما دارد.

علت خاموش شدن ناگهانی آیفون و چک کردن Battery Health

برای مشاهده Battery Health از مراحل زیر پیروی کنید:

 • روی setting کلیک کنید.
 • روی گزینه Battery  بروید.
 • روی Battery Health کلیک کنید.
این مطلب رو هم بخونید  تورنت چیست ؟ چگونه با تورنت دانلود کنیم ؟

منوی Maximum Capacity تمام ظرفیتی که گوشی شما شارژ را نگه می‌دارد، نشان می‌دهد، که هر چه بیشتر باشد بهتر است. اگر حداکثر ظرفیت شارژ شما بسیار کم باشد، احتمالاً ناشی از وجود مشکل در باتری است.

منوی The Peak Performance Capacity  به شما نشان می‌دهد که آیا عملکرد گوشی شما به دلیل بروز مشکلاتی مربوط به باتری به طور خودکار کاهش می‌یابد یا خیر. اگر چیزی غیر از The Peak Performance Capacity  را مشاهده کردید، احتمالاً نشان می‌دهد که باتری گوشی شما دچار مشکل شده است. بخش Battery Health نیز به شما نشان می‌دهد که آیا باید باتری شما تعویض شود یا خیر.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی اپل

آیفون خود را با DFU به حالت اول برگردانید

اگر گوشی آیفون شما همچنان به طور ناگهانی خاموش می‌شود، باید گام بزرگتری را بردارید: آپدیت تمام برنامه‌های نصب روی گوشی. DFU مخفف آپدیت برنامه‌های ذخیره شده است که تمام نرم‌افزارهای نصب روی آیفون، نه فقط سیستم عامل را به روزرسانی می‌کند، که شامل تنظیم و مرتب‌سازی جامعی می‌باشد. بدین منظور به کامپیوتری احتیاج دارید که iTune روی آن نصب شده که بتوانید آیفون خود را با آن همگام سازید. پس مراحل زیر را اجرا کنید:

۱. آیفون خود را با USB به کامپیوتر متصل کنید.

۲. در iTune از اطلاعات گوشی خود با کلیک روی now Back up در پنجره اصلی iTune بک‌آپ بگیرید.

۳. پس از بک‌آپ، آیفون خود را در وضعیت DFU قرار دهید. نحوه انجام این مرحله بستگی به نوع آیفون شما دارد.

علت خاموش شدن ناگهانی آیفون هفت چیست؟

برای آیفون8 و آیفون x، ابتدا دکمه افزایش صدا را سریع فشار داده و رها کنید، سپس دکمه کاهش صدا را فشار داده و رها کنید، سپس دکمه کنار گوشی را فشار داده و نگه دارید. دکمه کنار گوشی را همچنان نگه دارید و هنگامی که صفحه سیاه شد، دکمه کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید. پس از ۵ ثانیه، دکمه کنار را رها کنید اما دکمه کاهش صدا را همچنان نگه دارید. هنگامی که گوشی شما در iTune ظاهر شد، دکمه‌ را رها کنید.

این مطلب رو هم بخونید  آموزش پاک کردن هیستوری یا تاریخچه مرورگر گوگل کروم ، فایرفاکس و.. اندروید

برای آیفون 7، دکمه خاموش و روشن و دکمه کاهش صدا را به طور همزمان نگه دارید. هنگامی که ویندوز به طور ناگهانی در iTune نمایان شد که نشان می‌دهد iTune آیفون را شناسایی و آماده رفع مشکل است، دکمه کاهش صدا را رها کنید. اگر صفحه گوشی سیاه شد، شما در وضعیت آماده برای آپدیت برنامه‌های ذخیره یا همان DFU قرار دارید.

برای تمام مدل‌های دیگر آیفون، تمام مراحل به غیر از اینکه باید به جای دکمه کاهش صدا، دکمه خاموش و روشن و Home را نگه دارید، همچون آیفون 7 عمل کنید.

 • اطلاعات آیفون خود با بک‌آپی که در مرحله ۲ گرفته بودید بازیابی کنید.
 • با اپل برای تعویض باتری تماس بگیرید.

اگر هیچ یک از موارد بالا برای رفع مشکل موثر واقع نشد، شاید به این دلیل باشد که باتری کاملاً خراب شده یا عمر آن به پایان رسیده است.

احتمال بروز این مشکل برای تمام انوع آیفون‌ها ممکن است رخ دهد، اما خود اپل اعتراف می‌کند که باتری آیفون‌های 6s دارای برخی مشکلات می‌باشد. حتی شرکت اپل برنامه‌ایی را برای چک کردن شماره سریال گوشی در اختیار کاربران قرار داده تا دریابند که آیا باتری گوشی آن‌ها مشکل دارد یا خیر. اگر سایت تایید کند که مشکلی در باتری شما هست، این امکان در اختیارتان قرار می‌گیرد که آن را تعمیر یا تعویض کنید.

حتی اگر آیفون 6s ندارید، یک باتری معیوب یا مشکلات سخت‌افزاری دیگر می‌تواند در عملکرد آیفون اختلال ایجاد کنند. سایت اپل بهترین کمک‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد، پس در صورت نیاز به پشتیبانی با شرکت اپل تماس بگیرید.

نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید

به نظر شما بهترین روش برای حل مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی های آیفون چیست؟برای خواندن بهترین روش های حل مشکل قطع شدن صدای آیفون کافیست به مطالب قبلی آموزک سر بزنید. نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

تبلیغات

برچسب ها
نمایش بیشتر

31 دیدگاه

 1. سلام منم گوشیم 7 هست از دستم افتاد و حالا یک دفعه خاموش میشود یعنی اصلا نمطتونم باهاش کار کنم باید چیکارش کنم ؟؟

 2. سلام من گوشی 11پرومکس دارم بدون اینکه ضربه ای چیزی بخوره یهو خاموش شد روشنم نمیشه حتی شارژ میزنم اصلا شارژ نمیشه دلیلش چیه. تعمیرکار میگه دستش نزن خودش بعد از چند روز روشن میشه کما رفته. الان چهار روزه خاموشه. چیکار کنم

 3. من 6دارم چند روزه با اینک شارز داره ولی یعد از چند دقیقه کار باهاش خاموش میشه و یا باید بزنمش به شاز که روشن شه یا چند دقیقه بگذره و روشنش کنم میشه لطفا کمکم کنیدد

 4. سلام و عرض ادب
  ببخشید من مطالب بالا رو کامل خوندم حتی نظرات اما جوابی که لازمم بود رو نگرفتم. ایفون ۱۱ ساده دارم با حجم ۲۵۶ گیگا بایت اما از وقتی که گرفتم فقط روی اپلکیشن اینستاگرام بعضی مواقع مثلا ماهی یه بار یه دفعه کلا هنگ میکنه و بعدش رستارت میشه وضعیت باتری رو هم دقیقا بر اساس توضیحاتتون سالمه و ۹۹٪ هستش مشکل دیگه هم نداره فقط رو اینستا اینطور میشه اخرین ورژن ios رو هم دارم همچنین اینستا رو هم اپ دیت کردم راه حل چیه توروخدا راهنمایی کنید تو این دوران قرنطینه هیجایی نمیتونم برم🙏🏻🌺😔

 5. همه ب این کارارو کردم أما نمیشه😭تورو خدا رآه حل رو بگید برای ۵s شارژ داره گوشیم ولی خود به خود خاموش میشه و علامت شارژ نداشتنو نشون میده و وقتی میزنم شارژ دوباره همون مقدار اولی شارژ داره.

 6. من گوشیم آیفون۶ هستش شارژرم خراب بود شارژ نمی گرفت واسش شارژر اوردم از دیشب تا الان تو شارژ اصلا روشن نمیشه دلیلش چیه؟؟؟
  لطفا دلیلشو به من بگید

 7. سلام ببخشیذ من یه ایفون هفت دارم بعد مثلا شب پنجاه درصد شارژ داره میگیرم میخوابم صبح میبینم خاموش شده مشکل از باتریه؟

 8. سلام من یه ایفون ۷ دارم وقتی باتریش از ۵۰ درصد میاد پایین بی دلیل یهو خاموش میشه باتریشم مشکلی نداره

   1. سلام من گوشی 11پرومکس دارم بدون اینکه ضربه ای چیزی بخوره یهو خاموش شد روشنم نمیشه حتی شارژ میزنم اصلا شارژ نمیشه دلیلش چیه. تعمیرکار میگه دستش نزن خودش بعد از چند روز روشن میشه کما رفته. الان چهار روزه خاموشه. چیکار کنم

 9. سلام دوستان ، در مورد Iphone 6 اگر گوشیتون خیلی داغ میکنه و ناگهانی خاموش میکنه این راهو برین :
  برین تو Setting ، قسمت General، و بعد Accessibility، برین تو قسمت Display Accommodations، اونجا همه گزینه ها باید خاموش باشن . من این مشکلو داشتم و رفع شده. کلا روشنایی خودکار باعث داغ شدن گوشی میشه و در نهایت خالی شدن باتری میشه . 🙂

 10. سلام من گوشیم ۶اس هست باطریشم عوض کردم ولی باز هم تا ۳۰٪میشه هنگ میکنه و خاموش میشه جیگرمو خون کرده چکارش کنم کلی چیز هم از روش پاک کردم ولی نشده 😔

 11. سلام
  من گوشبم 6s هست این کار هایی که شما گفتید رو انجام دادم اما کاری نشد
  گوشیم وقتی تو شارژ هست مشکلی نداره ولی وقتی از شارژ میکشمش بعد ی مدت لگ دار میشه و خاموش روشن میشه

 12. سلام…
  من یه ای پد دارم چند روز پیش که داشتم باهاش کار میکردم یهو صفحه سیاه شد و این صفحه سیا انگار مثل یک محافظه که وقتی صفحه رو میچرخونم برای چنو لحظه میتونم فقط کمی از صحفه مثلا ببینم چقدر شارژ دارم روشن خاموشم کردم ولی جواب نداد…
  لطفا کمکم کنین…
  با تشکر

 13. در مورد خاموش شدن ناگهانی آیفون هفت در مورد نگه داشتن همزمان دکمه کاهش صدا و روشن خاموش شدن من انجام دادم و موبایل روشن شد خیلی خوشحال شدم چون فکر میکردم شاید مشگل از باتری باشد خیای از راهنمایی شما ممنون هستم و تشکر م میکنم از مطالب خوبتان امیدوارم که همواره موفق باشید.

 14. واقعا ازتون ممنونم.من همون روشی که برای 7 گفتین رو انجام دادم و نتیجه داد.از مطالب مفیدی که ادمین میذاره واقعا تشکر میکنم چون داشتم توی سایتای دیگه میگشتم و همشون میگفتن باید ریست شه.واقعااااااااااااااااااااااااااااااااا ممنونم.

  1. سلام من آیفون 6 دارم بتراشیم 85 درصد بوده ولی به مرور زمان هر چند وقت یکبار ناگهانی خاموش و روشن میشه و تازگی ها وقتی روشن میکنم بعد دو دقیقه اینجوری میشه مشکل چیه ؟؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن